ایران
اندیشه سبز خزر۱۵:۰ - ۱۳۹۷ پنج شنبه ۱۹ مهر

به گزارش ایرنا، رئیس وقت سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور در حالی سال گذشته خبر از ادغام دو نمایشگاه الکامپ و تلکام در سال ۹۷ داد که نه تنها این موضوع محقق نشد بلکه امسال با فاصله‌ی کوتاهی شاهد برگزاری ۲ نمایشگاه خواهیم بود ضمن آنکه آبان‌ماه نیز نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال برگزار می‌شود.
«ناصرعلی سعادت» رئیس وقت سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور، پنجم مردادماه ۹۶ گفت: نمایشگاه الکامپ و تلکام سال ۹۷ به‌ صورت هم‌‌زمان و اواخر تیرماه برگزار خواهد شد؛ «این دو نمایشگاه درعمل از هم جداشدنی نیستند؛ زیرا اجزای صنعت آی.سی.تی در هم تنیده شده است.»
وی افزود: «بسیاری از شرکت‌های فناوری اطلاعات با توجه به خدماتی که ارائه می‌دهند، مجبورند در هر دو نمایشگاه حضور یابند و دچار هزینه‌ی مضاعفی می‌شوند و با ادغام تلکام و الکامپ، آن‌ها بازخورد بیشتری می‌گیرند و دو هزینه یکی می‌شود.»
سعادت گفت: «سه اپراتور داریم و به طور معمول دو اپراتور در هر دو نمایشگاه الکامپ و تلکام شرکت می‌کنند و این ‌گونه حضور آن‌ها در هر دو رویداد همپوشانی دارد و از سوی دیگر شرکت‌های اف.‌سی.‌پی هستند که این شرکت‌ها نیز در نمایشگاه‌های مختلف هستند؛ پس ادغام این دو رویداد به نفع همه خواهد بود.»
رئیس سازمان نظام‌ صنفی رایانه‌ای کشور ادامه داد: «ما به دنبال مدیریت صنعتمان هستیم و نمایشگاه ابزار مهمی برای این مهم است؛ هدف از ادغام این دو نمایشگاه، اهمیت بخش آی.‌سی.‌تی کشور است.»
وی افزود: «موضوع فقط برگزاری نمایشگاه نیست، بلکه برگزاری نمایشگاهی است که در شأن کشورمان باشد و از سوی دیگر با کیفیتی مناسب برگزار شود.»
این سخنان رئیس سابق سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور در حالی سال گذشته عنوان شد که اکنون «محمدباقراثنی عشری» رئیس جدید این سازمان نظری متفاوت با او دارد.
اثنی عشری در گفتگو با خبرنگار اقتصادی ایرنا درباره‌ی ضرورت ادغام نمایشگاه الکترونیک، کامپیوتر وتجارت الکترونیکی (الکامپ) با نمایشگاه صنایع مخابراتی و اطلاع‌رسانی (تلکام) معتقد است که موضوع این دو نمایشگاه با یکدیگر تفاوت دارد.
وی ادامه داد: نمایشگاه الکترونیک، کامپیوتر و تجارت الکترونیکی بخش فناوری اطلاعات را در بر می‌گیرد در حالی که نمایشگاه صنایع مخابرات و اطلاع‌رسانی مشمول فعالان صنعت ارتباطات می‌شود.
رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای گفت: گرچه دو نمایشگاه الکامپ و تلکام نکات مشترک زیادی دارند اما در عمل شرکت‌های بخش مخابرات بیشتر علاقمندند در نمایشگاه تلکام حضور داشته باشند.
اثنی عشری ادامه داد: دو بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات دارای ظرفیت‌های فراوانی است که باید تلاش کرد در سال اقتصاد مقاومتی از این ظرفیت‌ها نهایت استفاده را برد؛ برگزاری این نمایشگاه‌ها ابزار مهمی برای استفاده از این ظرفیت‌ها است.
به گفته‌ی وی، مردم و مسئولان با مراجعه به این دو نمایشگاه ضمن آشنایی با ظرفیت‌های فراوان ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور، می‌توانند از آن‌ها برای توسعه‌ی بیشتر استفاده کنند.
رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور خاطر نشان ساخت: گرچه قرار بود این دو نمایشگاه با یکدیگر ادغام شوند اما در عمل فضای نمایشگاه بین‌المللی دائمی تهران جوابگو نیست بنابراین نمی‌شد همزمان برای برگزاری اقدام کرد.
اثنی عشری درباره‌ی تحمیل هزینه‌ی بیشتر نیز گفت: به هرحال برگزاری دو نمایشگاه چه به صورت ادغام شده و چه مجزا، هزینه‌هایی برای فعالان به همراه دارد اما در مجموع برگزاری مجزای نمایشگاه برای همه بهتر است.
وی گفت: نمایشگاه تله‌کام هر ساله با ارائه جدیدترین دستاوردها و محصولات صنایع ارتباطی برگزار شده و امسال نیز این نمایشگاه می‌تواند فرصت مناسبی برای تبادل فناوری بین کشورهای حاضر و شرکت‌های داخلی باشد.
عرضه و معرفی دستاوردها و توانمندی‌های متخصصان کشور و شرکت‌ها و تولیدکنندگان داخلی و ارائه و اطلاع‌رسانی آخرین دستاوردهای کشورهای خارجی در زمینه‌ی صنعت مخابرات، ارتباطات و اطلاع‌رسانی، از اهداف برگزاری نمایشگاه تله‌کام است.
فراهم کردن بستر مناسب برای انتقال فناوری روز به کشور، ایجاد فرصت برای ارتباط مستقیم بین خریداران و فروشندگان کالا و تشویق و ترغیب تولیدکنندگان برای رقابت پویا و تامین نیازمندی‌های این صنعت در کشور، از دیگر اهداف برگزاری نمایشگاه تله‌کام معرفی شده است.
نوزدهمین نمایشگاه صنایع مخابرات و اطلاع‌رسانی در حالی قرار است با گذشت کمتر از دوماه از برگزاری بیست‌وچهارمین نمایشگاه الکترونیک، کامپیوتر و تجارت الکترونیکی در روزهای آینده برگزار شود که آبان‌ماه امسال نیز نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال توسط مرکز رسانه‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار خواهد شد و آن گونه که اعلام شده، قرار نیست دستاورد جدیدی در این نمایشگاه‌ها عرضه شود.
در حالی شاهد برگزاری نمایشگاه‌های ارتباطات و فناوری اطلاعات با فاصله‌هایی چنین کوتاه در کشور هستیم که چنین نمایشگاه‌هایی در جهان سالی یک بار برگزار می‌شود.

برچسب ها
دسترسی سریع
دیدگاه کاربران
در حال حاضر هيچ نظری برای نمایش موجود نيست
ارسال دیدگاه