تکنولوژی
مصطفی طبری۲۳:۵۴ - ۱۳۹۴ چهارشنبه ۷ مرداد

شاید این صحنه را در فیلم های جاسوسی زیاد دیده باشید که پلیس یک ردیاب یا فرستنده GPS را در پشت خودروی افراد تبهکار قرار داده و سپس با استفاده از گوشی هوشمند یا لپ تاپ خود، مکان آنها را پیدا می کنند. شاید هیچوقت فکرش را هم نمی کردید که روزی این ردیاب ها را از نزدیک ببینید، اما به لطف یک پروژه در سایت کیک استارتر، شاید بزودی این اتفاق بیفتد.
این ردیاب که TrackerPad نام دارد ابعادی معادل یک سکه کوچک داشته و می تواند هر چیزی را ردیابی کند. برخلاف ردیاب های بلوتوثی که محدودیت هایی در زمینه محدوده عملکرد دارند، TrackerPad از یک سیستم مکان یابی جهانی کامل بهره می برد و به شما امکان ردیابی مکان دقیق هر چیزی که بخواهید را با استفاده از اپلیکیشن اختصاصی اش می دهد.


قطعاً این اولین ردیاب GPS تولید شده نیست، اما ویژگی هایی دارد که آن را از بقیه متمایز می کند. ابعاد کوچک آن به اندازه یک سکه 25 سنتی است و بنابراین می تواند در هر جایی نظیر کیف پول، پشت موبایل، کلیدها و غیره قرار بگیرد.
تامین انرژی نیز در این ردیاب هوشمندانه صورت می گیرد، به جای استفاده از یک باتری سکه ای، از یک باتری لیتیوم یونی قابل شارژ استفاده شده که با یک بار شارژ می تواند تا 7 روز شارژدهی کند. پس از تمام شدن شارژ هم می توانید باتری آن را بر روی یک صفحه القایی قرار داده و بصورت بی سیم آن را شارژ کنید.


اما جالب ترین ویژگی TrackerPad قسمت پشتی آن است. این قسمت برای چسبیدن و جدا شدن از سطوح مختلف طراحی شده و برای اینکه بتوانید ردیاب را به سطوح مختلف بچسبانید، کافیست سطح پشتی آن را با آب سرد بشویید تا خاصیت چسبندگی پیدا کند.
هنوز TrackerPad برای خرید آماده نشده اما کمپین جذب سرمایه این پروژه در وب سایت کیک استارتر راه اندازی شده است. شما می توانید با پرداخت 47 دلار یک ردیاب و شارژر مخصوصش را برای خودتان رزرو کنید. این پروژه به 155 هزار دلار سرمایه نیاز داشته و انتظار می رود در صورت تامین این مبلغ، عرضه محصولات در ماه دسامبر آغاز شود.


دسترسی سریع
دیدگاه کاربران
در حال حاضر هيچ نظری برای نمایش موجود نيست
ارسال دیدگاه
پیشنهاد ویژهx

این هدفون های ایر فری ( بدون استفاده از گوش ) شبیه وسیله ی شکنجه ای از آینده اند