پوشیدنی
اندیشه سبز خزر۲۱:۰ - ۱۴۰۰ پنج شنبه ۲۰ خرداد

به گزارش دیجیاتو، اپل احتمالا در سه‌ماهه دوم سال ۲۰۲۲ از اولین هدست واقعیت افزوده (AR) خود رونمایی می‌کند. این دستگاه قرار است عینکی با شیشه‌های شفاف باشد و شرکت Genius از تامین‌کنندگان اصلی قطعات آن خواهد بود.
به گزارش تحلیلگر مشهور محصولات اپل، «مینگ-چی کو» این شرکت هدست‌های AR خود را در فصل دوم ۲۰۲۲ معرفی خواهد کرد. او در یادداشت جدیدش روی تامین‌کننده‌ای به نام Genius Electronic Optical تمرکز کرده و می‌گوید این شرکت تامین قطعات محصولات AR و VR شرکت‌هایی مثل فیسبوک، سونی و اپل را برعهده خواهد داشت.
مینگ-چی کو مدعی است که هدست واقعیت افزوده اپل برای ارائه تجربه ویدیویی AR از لنز هم استفاده می‌کند. بر طبق گزارش‌های قبلی، کوپرتینویی‌ها در حال کار روی یک جفت هدست AR هستند. دستگاه اول از فناوری واقعیت ترکیبی پشتیبانی می‌کند و بر اساس شایعات قرار بود در سال ۲۰۲۱ یا ۲۰۲۲ معرفی شود. در ادامه دستگاه ظریف‌تری با فناوری واقعیت افزوده احتمالا در حوالی سال ۲۰۲۵ به بازار می‌آید.
آقای کو در ماه ژانویه ۲۰۲۱ پیش‌بینی کرده بود که اولین هدست AR اپل در سال ۲۰۲۱ معرفی شود، اما در ماه مارس این موعد را تا اواسط ۲۰۲۲ به تعویق انداخت. حالا گزارش امروز هم این پیش‌بینی را تایید می‌کند.
«مارک گرومن»، خبرنگار بلومبرگ قبلا در ماه مارس گفته بود که معرفی هدست اپل ظرف «چند ماه آینده» انجام می‌شود اما با گذشت چند ماه از زمان پیش‌بینی او هنوز نه تنها این دستگاه را ندیده‌ایم، بلکه گزارشی هم پیرامونش منتشر نشده است. اپل دیشب در WWDC 2021 نیز به این محصول اشاره‌ای نکرد.
کو در گزارش امروز می‌گوید شرکت Genius در تولید آیفون ۱۳ هم ایفای نقش خواهد کرد و تامین‌کننده انحصاری دوربین عریض و تله‌فوتوی این تلفن هوشمند خواهد بود. دیگر تامین‌کننده این قطعه در زنجیره تامین اپل، Largan بود که گفته می‌شود نتوانسته رضایت اپل را جلب کند و فعلا از آن‌ها خواسته شده تا عرضه قطعات را متوقف کنند.
شرکت Genius در حال حاضر مشغول پر کردن جای Largan است و مینگ-چی کو اعتقاد دارد که در نهایت می‌تواند تامین ۶۵ تا ۷۰ درصد از لنزهای اپل را در دست بگیرد.

برچسب ها
دسترسی سریع
دیدگاه کاربران
در حال حاضر هيچ نظری برای نمایش موجود نيست
ارسال دیدگاه