ایران
اندیشه سبز خزر۲۳:۰ - ۱۳۹۷ دوشنبه ۲۴ ارديبهشت

به گزارش مهر، رئیس کمیته‌ی ارتباطات مجلس از ورود به مساله‌ی حذف کدهای دستوری موبایل (USSD) مطابق با تصمیم بانک مرکزی خبر داد.
رمضانعلی سبحانی‌فر در مراسم بهره‌برداری از مرکز عملیات یکپارچه مدیریت شبکه‌ی مخابرات (NOC) بر لزوم توسعه‌ی خدمات ارزش افزوده روی تلفن ثابت تاکید کرد و گفت: مخابرات باید به فکر درآمدزایی از طریق خدمات ارزش افزوده روی تلفن ثابت باشد که در این زمینه عقب هستیم.
وی با بیان اینکه خدمات ارزش افزوده می‌تواند منجر به درآمدزایی قابل توجهی روی شبکه ارتباطی کشور باشد، تاکید کرد: برای مثال سرویس کدهای دستوری موبایل (USSD) رقم بسیار بالایی را در سیستم تراکنشی کشور به خود اختصاص داده است که حذف آن می‌تواند کاهش درآمد بسیاری را به همراه داشته باشد.
رئیس کمیته‌ی ارتباطات مجلس بر لزوم پیگیری این مشکل تاکید کرد و گفت: با توجه به برنامه‌ریزی بانک مرکزی برای حذف این سرویس، کمیته‌ی ارتباطات مجلس در مساله‌ی USSD ورود کرده است و در حال بررسی جوانب آن است تا این مشکل را حل کند.
وی گفت: امروز دیگر در حوزه‌ی ارتباطات، تنها صوت و مکالمه مطرح نیست و باید به خدمات ارزش افزوده روی این بستر توجه ویژه‌ای شود.

برچسب ها
دسترسی سریع
دیدگاه کاربران
در حال حاضر هيچ نظری برای نمایش موجود نيست
ارسال دیدگاه