موبایل و تبلت
رضا رزمی۸:۰ - ۱۳۹۵ سه شنبه ۲۳ شهريور

دنیای دیجیتال، دنیای پرخطری‌ست. در این دنیا نباید از امنیت و مسائل مربوط به امنیت غافل شویم. حفظ حریم خصوصی حق شماست و در این دنیا باید حریم خصوصی شما حفظ شود. در این مطلب آموزشی می‌خواهیم به بیان خطرات امنیتی که می‌تواند گوشی شما را تهدید کند، پرداختیم.
خطرات زیادی می‌تواند گوشی شما را تهدید کند که می‌توانند برای شما دردسرساز باشند، و حریم خصوصی شما در دنیای دیجیتال را به خطر بیندازند.
اگر گوشی شما گم شود و یا به سرقت برود، به شما توصیه می‌کنیم که گوشی را قفل و اطلاعات آن را پاک کنید، که سارقان به اطلاعات شما دسترسی پیدا نکنند، البته این قابلیت در دستگاه‌های اندروید، قابل استفاده است. "Android Device Manager" در سیستم‌ عامل اندروید، بخش کاربردی‌‌ست برای دسترسی به گوشی شما در زمانی‌ که محل گوشی را نمی‌دانید و یا گوشی به‌بسرقت رفته است. در بسیاری از مواقع که امکان ردیابی و پیدا کردن گوشی خود را ندارید و نگران اطلاعات و داده‌های روی گوشی خود و سو استفاده از آ‌ن‌ها هستید، از طریق "Android Device Manager" امکان پاک کردن کلیه اطلاعات گوشی را خواهید داشت. تنها کافی‌ست گزینه "Erase" را انتخاب کنید. بعضی از مواقع که گوشی شما دزدیده می‌شود و یا گم می‌شود، ما کلیه اطلاعات موجود در دستگاه خود را از دست می‌دهیم، و بدون داشتن نسخه پشتیبان، امکان بازیابی آن‌ها غیرممکن است. پس گرفتن نسخه پشتیبان مدام از فایل‌های موجود در گوشی و تبلت اهمیت بسیار زیادی دارد و بهتر است ما از اپلیکیشن مناسبی برای تهیه نسخه پشتیبانی از اطلاعات موجود در دستگاه خود استفاده کنیم.
نرم‌افزارهای مخرب می‌تواند راهی برای سرقت اطلاعات شما باشد. روزانه هزاران هزار بدافزار ساخته می‌شود و راه‌های جدیدی برای حمله به سیستم‌ها به کارگرفته می‌شود، بنابراین باید از نرم‌افزارهای امنیتی برای شناسایی و نابود کردن این بدافزارها استفاده کرد.  به شما توصیه می‌شود که بر روی سیستم‌عامل دستگاه خود، نرم‌افزارهای امنیتی مناسبی برای برای شناسایی و از بین بردن انواع مختلف بدافزارها و نرم‌افزارهای مخرب نصب کنید.


استفاده از وایرلس‌های عمومی می‌تواند، راهی برای نفوذ افراد ناشناس به دستگاه‌های هوشمند شما باشد، و در این حالت امکان دسترسی به اطلاعات شما وجود دارد. برای جلوگیری از نفوذ افراد ناشناس و هکرها به سیستم شما در هنگامی که از وای‌فای عمومی استفاده می‌کند، باید تنظیماتی را اعمال کنید تا  امنیت خود را در هنگام استفاده از شبکه وای‌فای عمومی بالا ببرید.
دسترسی اپلیکیشن‌ها را محدود و مدیریت کنید. اپلیکیشن‌های جدید در خصوص دسترسی به منابع و قسمت‌های مختلف گوشی در زمان نصب از کاربران اجازه می‌گیرند. به اپلیکیشن‌ها تنها به بخش‌هایی که نیاز است دسترسی بدهید، چرا که این دسترسی، می تواند راهی برای انتشاراطلاعات گوشی شما باشد.
در این مقاله آموزشی، تهدیدات امنیتی که دستگاه هوشمند شما را تهدید می‌کند، بیان کردیم. برای حفظ امنیت دستگاه هوشمند خود به موارد بالا دقت کنید، تنظیمات مورد نیاز را اعمال نمایید و از اطلاعات موجود در گوشی خود محافظت نمایید.

برچسب هاAndroid Device Manager
دسترسی سریع
دیدگاه کاربران
در حال حاضر هيچ نظری برای نمایش موجود نيست
ارسال دیدگاه
پیشنهاد ویژهx

تنها با چند کلیک گوشی اندرویدی گم شده خود را پیدا کنید