محبوب ترین ها
اپلیکیشن
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۷ دوشنبه ۲۷ اسفند

توییتر نسخه‌ی جدیدی از دوربین خود را معرفی کرد که برای ترویج به اشتراک‌گذاری بیشتر عکس‌ها و ویدیوها بر روی شبکه‌های متن‌محور طراحی شده است.
اگر تایم‌لاین را به سمت چپ سویپ کنید، در اپ به‌روزرسانی برنامه دوربین را می‌بینید که به شما اجازه‌ی عکس گرفتن یا فیلم‌برداری را برای بیش از ۲ دقیقه با تپ کردن یا گرفتن دکمه‌ی ضبط مدوری می‌دهد. کاربر همچنین می‌تواند با لمس بر روی دکمه‌ی "live" شروع به پخش مستقیم استریم برای دنبال‌کنندگانش از طریق توییتر کند.

ادامه مطلب
اپلیکیشن
اندیشه سبز خزر۹:۰ - ۱۳۹۷ دوشنبه ۲۷ اسفند

روز چهارشنبه، اسپاتیفای در کمیسیون اروپا شکایتی را ثبت کرد مبنی بر اینکه اپل از اقدامات غیر منصفانه‌ای در App Store استفاده می‌کند.
به طور خاص، اسپاتیفای به خاطر ۳۰ درصدی که اپل از توسعه‌دهندگان به عنوان حق اشتراک می‌گیرد، دلخور است. این شرکت می‌گوید، اپل از این راه استفاده می‌کند تا به Apple Music نفع غیرعادلانه‌ای برساند.

ادامه مطلب
اپلیکیشن
اندیشه سبز خزر۹:۰ - ۱۳۹۷ يکشنبه ۲۶ اسفند

طبق گزارشی از Cheddar، اسنپ احتمالا پلتفرم بازی جدیدی را برای اسنپچت در اوایل ماه آینده، ۴ آوریل، راه‌اندازی می‌کند.
اسنپچت که پیش از این وارد عرصه‌ی بازی شده - شرکت 'Snappable' را که شامل مجموعه‌ای از بازی‌های AR است، سال پیش راه‌اندازی کرد - پلتفرم جدیدش (با کد نام 'Project Cognac') تلاش بزرگ‌تری برای ورود به دنیای بازی خواهد بود و به توسعه‌دهندگان خارجی اجازه‌ی ساخت بازی‌هایی را می‌دهد که در داخل اپ اسنپچت اجرا می‌شوند.

ادامه مطلب
اپلیکیشن
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۷ شنبه ۲۵ اسفند

صفحه کلید شخص ثالث iOS گوگل، Gboard، حالا از Google Translate پشتیبانی می‌کند. این قابلیت از سال ۲۰۱۷ در نسخه‌ی اندرویدی این صفحه‌کلید در دسترس بود، و از طریق لمسِ آیکون Google Translate در نوار پیشنهاد، یا از طریق دکمه‌ی Google قابل دستیابی بود.

ادامه مطلب
اپلیکیشن
اندیشه سبز خزر۹:۰ - ۱۳۹۷ شنبه ۲۵ اسفند

علاوه بر آزمایش شکل جدیدی برای مکالمات در داخل اپ آزمایشی توییتر با عنوان twttr و قابلیت‌هایی دیگر همچون دکمه‌ی "Hide Tweet"، شرکت تائید کرد در حال توسعه‌ی ویژگی است که به کاربران اجازه‌ی اشتراک در مکالمات انفرادی این پلتفرم را می‌دهد.

ادامه مطلب
اپلیکیشن
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۷ چهارشنبه ۲۲ اسفند

پس از انتشار نسخه‌ی بتا در اواخر هفته، اپ چت فضای کار، اسلک، ویژگی حالت تاریک را در جدیدترین به‌روزرسانی اپ برای iOS و اندروید عرضه کرد که احتمالا در نسخه‌ی نهایی و عمومی نیز شاهد آن خواهیم بود.

ادامه مطلب
اپلیکیشن
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۷ چهارشنبه ۲۲ اسفند

توییتر در توییتی اعلام کرد، اپلیکیشن آزمایشی twttr در گام نخست برای تنها استفاده‌ی تعداد محدودی از کاربران ارائه شده است. این اپ که توییتر آن را twttr می‌نامد، در حقیقت بازگشتی به نام اصلی آن است که اولین‌بار در کنفرانس CES در ماه ژانویه معرفی شد. هدف از این اپ، ارائه‌ی فضای آزمایشی است که شرکت بتواند ایده‌های جدید را خارج از شبکه‌ی عمومی موجود امتحان کند، بازخوردهای کاربران را به دست آورد، سپس قابلیت‌های جدید را به عنوان نتیجه‌ای از آنچه دریافت کرده، توسعه دهد.

ادامه مطلب
اپلیکیشن
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۷ جمعه ۱۷ اسفند

این قابلیت بسیار سودمند برای تمامی دستگاه‌های اندرویدی عرضه می‌شود. با دنبال کردن الگوهای نوشتاری و زبان مورد استفاده، جیمیل به طور خودکار عبارت‌هایی را که فرد غالبا به‌کار می‌گیرد، ایجاد می‌کند. قابلیت نوشتن هوشمند یا smart compose که از طریق به‌روزرسانی سمت سرور برای دستگاه‌های اندرویدی در دسترس است، اولین‌بار توسط Android Police گزارش شد.

ادامه مطلب
کاربران می خوانند