محبوب ترین ها
اپلیکیشن
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۷ دوشنبه ۱۲ آذر

افرادی آشنا با روند این سرویس گفتند، Google Hangouts از سال ۲۰۲۰ از دسترس کاربران خارج می‌شود. هر چند این خبر جای شگفتی ندارد، چراکه گوگل عملا توسعه‌ی این برنامه را بیش از یک سال است که متوقف کرده است. بنابراین، با ورود به سال ۲۰۱۹، استفاده از این برنامه‌ی چت قدیمی به پایان می‌رسد.

ادامه مطلب
اپلیکیشن
اندیشه سبز خزر۹:۰ - ۱۳۹۷ دوشنبه ۱۲ آذر

در ژوئن ۲۰۱۷، اینستاگرم اعلام کرد آزمایش ویژگی را آغاز کرده که بعدها آن را "favorites" نامید، این آزمایش تلاش در بازسازی لیست دوستان و تشویق افراد برای اشتراک‌گذاری بود که به آن‌ها اجازه می‌داد محتواهایشان را به گروه محدودتری از فالوئرهاشان ارسال کنند. در پاسخ به افزایش "Fistagram" – حساب های کاربری خصوصی که تنها توسط نزدیک‌ترین دوستان دنبال می‌شود – این شرکت تلاش کرد به کاربران ابزارهای بیشتری برای به اشتراک‌گذاری خصوصی، آن هم از طریق مجموعه‌ای از قابلیت‌ها بدهد که تقریبا در هر قسمت از برنامه قرار دارد.

ادامه مطلب
اپلیکیشن
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۷ يکشنبه ۱۱ آذر

شرکت کیبورد موبایل Swiftkey متعلق به مایکروسافت قابلیت جستجوی جدیدی را برای کاربران اندروید راه‌اندازی می‌کند که به آن‌ها اجازه‌ی مرور در اینترنت را به طور مستقیم از صفحه کلید می‌دهد.
Swiftkey، اپلیکیشن محبوب صفحه‌کلید گوشی‌های هوشمند است که کاربران را قادر به تایپ سریع‌تر بر روی صفحه‌نمایش لمسی می‌کند. این اپ می‌تواند در طول زمان سبک‌های نوشتاری فردی را برای پیش‌بینی کلمه‌ی بعدی بیاموزد، کاربر می‌تواند به جای تپ کردن بر روی هر دکمه، انگشتش را به روی کلیدها بکشد.

ادامه مطلب
اپلیکیشن
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۷ يکشنبه ۴ آذر

اینستاگرم اعلام کرد در حال کار بر روی طراحی جدیدی برای صفحه‌ی کاربری است. این شرکت در پست وبلاگی توضیح داد "در طول چند هفته‌ی آینده شما احتمالا شاهد آراستن مجددی در بالای پروفایل خود شامل تغییرات در آیکون‌ها، دکمه‌ها، و روش جابه‌جا شدن بین زبانه‌ها باشید."

ادامه مطلب
اپلیکیشن
اندیشه سبز خزر۹:۰ - ۱۳۹۷ يکشنبه ۴ آذر

مایکروسافت ویژگی سلامت دیجیتال خود را به اپ لانچر اندرویدش اضافه می‌کند. در حالیکه گوگل قابلیت مشابهی را به Android Pie افزود، لانچر مایکروسافت به کاربران اندروید اجازه‌ی دسترسی به این قابلیت را می‌دهد که از طریق آن مدت زمان استفاده از اپلیکیشن‌های مختلف را مدیریت کنند. کاربر می‌تواند مدت زمان فعال بودن نمایشگر، استفاده از اپ‌ها، و حتی میزان زمان قفل نبودن گوشی را بداند. لانچر مایکروسافت بر روی اندروید ۴.۲ و بالاتر پشتیبانی می‌شود، بنابراین می‌تواند ویژگی سلامت دیجیتال را بر روی تعداد کاربران اندرویدی بیشتری باز کند.

ادامه مطلب
اپلیکیشن
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۷ شنبه ۲۶ آبان

در ماه آگوست، فیسبوک و اینستاگرم فعالیت داشبوردهای جدیدی را اعلام کردند که میزان زمان صرف شده در هر یک از این برنامه‌ها را نشان می‌داد، اما این ویژگی تاکنون عملی نشد. حالا، اینستاگرم در نهایت راه‌اندازی ویژگی "Your Activity" را آغاز کرد، این شامل ابزارهایی برای تنظیم محدودیت‌های زمانی روزانه و گزینه‌ای برای متوقف کردن موقت اعلان‌ها است.

ادامه مطلب
اپلیکیشن
اندیشه سبز خزر۹:۰ - ۱۳۹۷ دوشنبه ۷ آبان

گوگل اعلام کرد سرویس جستجوی محتوای تصویری لنز را به جستجوهای تصاویر این شرکت می‌آورد. این اعلام اولین‌بار در رویداد ماه گذشته‌ی جشن بیستمین سالگرد گوگل اعلام شد. در این رویداد خبرهایی از آمدن AMP Stories و ویدئوهای بیشتر به جستجوهای گوگل منتشر شد.

ادامه مطلب