محبوب ترین ها
اپلیکیشن
سارا محمد علیئی۸:۰ - ۱۳۹۷ پنج شنبه ۶ ارديبهشت

نماینده‌ی Instagram خبر داد که از این‌ پس کاربران قادر خواهند بود از امکان Data Download استفاده کنند. ماهیت این ویژگی جدید این است که کاربران می‌توانند بدون از دست دادن اطلاعات شخصی خود، عکس‌ها و فیلم‌ها را از شبکه‌های اجتماعی دانلود کنند.

ادامه مطلب
اپلیکیشن
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۷ چهارشنبه ۵ ارديبهشت

اگر شما از برنامه‌ی پیام‌رسان گوگل با نام Allo استفاده می‌کنید حالا زمان خوبی است که به فکر جایگزینی برای آن باشید. اگرچه این برنامه در لیست خانه‌تکانی بهاری به سبک گوگل قرار ندارد، اما توسعه‌ی آن متوقف خواهد شد. مخصوصا اینکه، Anil Sabharwal، رئیس جدید گروه ارتباطات گوگل تصمیم توقف سرمایه‌گذاری در Allo را گرفته است و این تیم را برای کار بر روی Android Messages متمرکز کرده است.

ادامه مطلب
اپلیکیشن
اندیشه سبز خزر۹:۰ - ۱۳۹۷ شنبه ۱ ارديبهشت

آمازون در نقاطی از جهان که دسترسی به اطلاعات موبایل و سرعت بالای اتصال بسیار محدود است، اپلیکیشن‌های مرورگر وب مبتنی بر اندروید را ارائه می‌دهد. این مرورگر که بر روی Google Play عرضه می‌شود، وعده داده شده سبک‌تر از رقیبان باشد. این برنامه که اولین‌بار در ماه مارس در Play Store منتشر شد، کمتر از هزار بار دانلود داشت.

ادامه مطلب
اپلیکیشن
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۷ جمعه ۲۴ فروردين

ماه گذشته TechCrunch درباره‌ی قابلیت Focus در کدهای اینستاگرم گزارش داد که آزمایش عمومی آن یک هفته‌ی بعد آغاز شد. حالا اینستاگرم در حال عرضه‌ی Focus است، در این حالت تمامی تصاویر پس‌زمینه محو می‌شوند و تمرکز اصلی در حالت Focus بر روی چهره‌ی شخص می‌باشد. سخنگوی اینستاگرم گفت "این حالت، از تکنولوژی بخش‌بندی پس‌زمینه و تشخیص چهره استفاده می‌کند."

ادامه مطلب
اپلیکیشن
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۷ پنج شنبه ۲۳ فروردين

تمایل اینستاگرم برای در حاشیه قرار دادن قابلیت‌های اسنپچت حالا به شیوه‌ی پیدا کردن دوستان جدید برای دنبال کردن هم گسترش یافته است. این شرکت در تائید خبرش به TechCrunch گفت که در حال آزمایش Nametags است که راحت‌تر از برنامه‌ی اسنپچت عمل می‌کند. این قابلیت به شما اجازه‌ی ایجاد یک تگ سفارشی را با استفاده از الگوی ایموجی‌ها برای به اشتراک‌گذاری در آینده می‌دهد. در حال حاضر، شما نمی‌توانید آن‌ها را اسکن کنید یا به اشتراک بگذارید اما راز و رمز زیادی هم درباره‌ی چگونگی عملکرد آن وجود ندارد.

ادامه مطلب
اپلیکیشن
سارا محمد علیئی۳:۰ - ۱۳۹۷ شنبه ۱۸ فروردين

بررسی اخیر توسط Malwarebytes Labs نشان داده که برنامه‌ی جدید پیام‌رسان WhatsApp جعلی در شبکه‌های مجازی در حال انتشار است و مهاجمان توسط این برنامه به تمام داده‌های کاربران دسترسی پیدا می‌کنند. برنامه‌ی مخرب تحت نام WhatsApp Plus منتشر شده است که از طریق کاربران در شبکه‌های اجتماعی و فروم ها در اینترنت توزیع می‌شود.

ادامه مطلب
اپلیکیشن
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۷ جمعه ۱۷ فروردين

این هفته Snapchat چندین ویژگی جدید معرفی می‌کند، از این موارد می‌توان به توانایی برقراری تماس‌های ویدئویی گروهی و قابلیت "Mentions" اشاره کرد که به کاربران اجازه‌ی تگ کردن دوستان‌شان را در اسنپ‌های بارگذاری شده در استوری‌ها می‌دهد.

ادامه مطلب
کاربران می خوانند