محبوب ترین ها
گوناگون
سارا محمد علیئی۲:۳۰ - ۱۳۹۵ يکشنبه ۱۲ ارديبهشت

طی گزارشی عنوان شده، یکی از سهامداران فیس بوک دادخواستی بر علیه زوکربرگ ثبت کرده است به این مضمون که مدیرعامل فیس بوک اجازه اظهار نظر به هیئت مدیره را در مورد کار و مسائل مربوطه را به آنان نمی دهد.
با توجه به خبری که در رسانه های غربی منتشر شده است، یکی از سهامداران فیس بوک بر علیه شیوه مدیریتی مدیرعامل فیس بوک شکایت کرده است. البته نام فرد شکایت کنده عنوان نشده اما احتمالا این شکایت به صورت گروهی مطرح شده است.
با توجه به اینکه شرکت هایی که اوراق بهادار خود را در غالب سهام عادی واگذار می کنند اجازه نظارت و کنترل را به سهامداران خواهند دارد اما شاکی می گوید: طبق نظر هیئت مدیره، ارزش سهام فروخته شده در مقابل تصمیمات مستبدانه مارک زوکربرگ و عدم اجازه برای مشارکت در تصمیمات بسیار بالا در نتیجه معامله سودمندی نیست.

ادامه مطلب
گوناگون
سارا محمد علیئی۷:۰ - ۱۳۹۵ شنبه ۱۱ ارديبهشت

رویترز گزارش داد: دیوان عالی ایالات متحده طی صدور مجوزی به FBI اجازه داد تا رایانه های مورد نظرش را در هر کجای جهان هک و جستجو کند.
قاضی ارشد دیوان عالی امریکا جان رابرتس، این طرح را به گنگره ارائه داده است تا نمایندگان در تاریخ یک دسامبر آن را بررسی و رای خود را اعلام نمایند البته ممکن است طرح این قاضی مورد قبول نمایندگان واقع نشود اما این دیوان اعلام کرده، حتی در صورت رد این طرح، دادگاه عالی تصمیم خود را عملی خواهد کرد.
برطبق قانون، تمامی دادگاه های جهان در حوزه اختیارات خود این حق را دارند که در ورود به پرونده های خاص یا منطقه ای محدود، مجوز بازرسی و تفتیش را صادر کنند؛ اما وزارت دادگستری آمریکا با اشاره بر عصر دیجیتال خواستارتغییر این قانون از سال 2013 شده است.

ادامه مطلب
گوناگون
سارا محمد علیئی۱۹:۳۰ - ۱۳۹۵ جمعه ۱۰ ارديبهشت

گروه بیوتکنولوژیست Twist Bioscience به همراه مایکروسافت و دانشگاه واشنگتن تصمیم به ساخت ژن های مصنوعی جهت ذخیره اطلاعات بر روی آن ها را دارند. این اطلاعات به صورت رمز نگاری بر روی ژن ها قرار خواهد گرفت، در نتیجه قرار است، بر طبق قرارداد، دانشگاه واشنگتن 10 میلیون اولیگونوکلئوتید به درخواست مایکروسافت تامین کند.( اولیگونوکلئوتید به توالیهای کوتاهی (بین ۱۰ تا ۵۰) از نوکلئوتیدهای DNA و RNA گفته میشود)
ژن ها برای ذخیره سازی داده های دیجیتال استفاده خواهند شد. با استفاده از تکنولوژی تجهیزات در دانشگاه سان فرانسیسکو، توانایی به رمز در آوردن مقادیر زیادی از اطلاعات در بر روی ژن مصنوعی امکانپذیر خواهد بود.

ادامه مطلب
گوناگون
الناز فرجی۲:۴۰ - ۱۳۹۵ جمعه ۱۰ ارديبهشت

شما میدانید که آب میتواند سه حالت داشته باشد : جامد ، مایع و گاز . اما دانمشندان آزمایشگاه ملی oak ridge (ORNL ) فهمیده اند که وقتی در شرایط سخت و محیط های کوچک قرار بگیرد ، این مایع حیات میتواند حالت چهارمی هم داشته باشد به نام تونل سازی . این گونه آب در کانال های شش وجهه ی خیلی کوچکی در بین سنگ های معدنی بزادی کشف شد ، که پایه ی یاقوت ها و زمرد هاست . اندازه ی این کانال تنها به اندازه ی 5 اتم است و ساختارش اساسا مانند قفسی است که میتواند هر مولکول آب را گیر بیندازد . چیزی که محققان فهمیدند این بود که در این فضای به شدت تنگ ، مولکول آب به صورتی دیده میشود که معمولا میتوان این ویژگی ها را در سطح کوانتمی کوچکتری دید به نام تونل سازی .

ادامه مطلب
گوناگون
سارا محمد علیئی۲۱:۳۰ - ۱۳۹۵ پنج شنبه ۹ ارديبهشت

ین تبلیغات در حدود 6 ثانیه طول می کشد و تنها در هنگام استفاده کاربران از اینترنت با گوشی همراه فعال می شود.
به گزارش ایتارتاس؛ یکی از وبلاگ نویسان و مدیر یک کمپانی تبلیغاتی زاک لوپی، در وبلاگ شخصی خود نوشت در اواسط ماه می، یوتیوب قصد دارد که در صفحه خود از نمایش تبلیغاتی استفاده کند و امکان غیرفعال کردن آنها نیز وجود ندارد.
به گفته وی، این فیلم ها را تنها شش ثانیه طول می کشد و تنها برای دستگاه های تلفن همراه نشان داده می شود. او عنوان کرد این تبلیغات 6 ثانیه ای با نام بامپر می تواند گروه بسیار زیادی را مخاطب تبلیغاتی خود قرار دهد، درنتیجه محصولات تبلیغاتی در لحظه به هزاران نفر معرفی خواهند شد.
سخنگوی یوتیوب گفت : مطالعات نشان داده اند، نیمی از مخاطبان این شبکه در گروه سنی 18 تا 49 سال قراردارند، در نتیجه می توانند تبلیغات را در تلفن همراه خود مشاهده کنند.

ادامه مطلب
گوناگون
الناز فرجی۱۲:۵۷ - ۱۳۹۵ چهارشنبه ۸ ارديبهشت

پایان یک فیلم مانند دسر است - آخرین چیز مهم برای شما قبل از اینکه سینما را ترک کنید . اگر به طور مناسبی آن را جمع و جور نکند و در مورد اتفاقات دو ساعت قبلش نظر ندهد، همه با مزه ای بد در دهانشان به خانه بازمیگردند . برای اینکه نشان دهیم یک پایان خوب چقدر مهم است ، حالا مقایسه ی فیلم روانی سال 1998 ساخت هیچکاک را در کنار بازسازی اش با بازی وینس وان میبینید . در نسخه ی اصلی، فیلم با یک فیلمبرداری از ماشین تمام میشود که میدانیم یک جسد در آن است که از مرداب کشیده میشود و به سمت دوربین می آید . نمیتوانیم از ترس و وحشت به داخلش نگاه کنیم - گرچه مجبوریم به جای دیدن تصور کنیم .

ادامه مطلب
گوناگون
ناهید فرهنگ آسا۸:۲۰ - ۱۳۹۵ سه شنبه ۷ ارديبهشت

این پروژه جهانی2 سال پیش در بارسلنا با هدف داشتن شهری با آینده با ثبات و خود کفا آغاز شد و اخیرا نیز در آمستردام در حال بررسی است. این یک نمایشگاه بی نظیر با عنوان شهر خلاق واقع در ناحیه لنگرگاه شرقی شامل 50 غرفه نمایشگاهی است که توسط 400 دانشجو و متخصص و هنرمند و افراد خلاق که به دنبال راه حلی پیرامون مسایل شهری هستند دنبال می شود.

ادامه مطلب
گوناگون
سارا محمد علیئی۲:۳۰ - ۱۳۹۵ سه شنبه ۷ ارديبهشت

محبوبیت کتاب های الکترونیکی در چین هرروز بیشتر می شود .هرساله 6 درصد طرفداران کتابهای چابی به خواندن کتاب های الکترونیک گرایش پیدا می کنند.

به طور کلی چینی ها خود را یکی از پرمطالعه ترین مردم جهان به حساب می آورند. بر اساس نظرسنجی کمپای آمازون چین و خبرگزاری شین هوا؛ حدود 80 در صد مردم این کشور حداقل یک ساعت در روز را به مطالعه اختصاص می دهند.
این نظر سنجی در 500 استان، در میان 11 هزار نفر برگزار شد. در این نظرسنجی مشخص شد که 40 درصد افراد حدود یک ساعت در روز مطالعه می کنند که این آمار نیز 4 درصد نسبت به سال قبل رشد داشته است.

ادامه مطلب