محبوب ترین ها
گوناگون
الناز فرجی۲۰:۳۰ - ۱۳۹۴ دوشنبه ۳۰ شهريور

عکاسان سانتیاگو و ماریچیو عروسک هایی 20 اینچی را به صورت سه بعدی و بر اساس مدل واقعی لینزی ویکسون چاپ کرده اند. این عروسک با لباس های کلکسیون پاییز و زمستان طراحانی مانند پاردا ، میو میو، مارس جاکوب و سنت لارنت نشان داده شد . برای ساختن یک عروسک با شکلی طبیعی، ویکسون ویکسون با تکنولوژی سه بعدی اسکن شد ، و مشابهش توسط یک چاپگر ساخته شد. یک سال طول کشید تا ویژگی های خاص ویکسون را کامل کنند ولی تنها 4 هفته طول کشید تا لباس ها را بسازند.
عکاسان با نماینده ی مدلینگ ویکسون ، the society management یک تیم تشکیل دادند که شامل کندال جنر ، آدریانا لیما ، سازنده ی عروسک AY collective، استایل دهنده شارلوت استاکدیل و استودیو ی سه بعدی fauxograph میشود. این اولین باری بود که AY collective برای یک عروسک طبیعی یک موجودی لباس کامل میساخت .
اندرو یانگ یکی از اعضای AY collective میگوید : نکته این است که هیچ وقت کاملا مشابه نباشند تا بتوان قابل تشخصی بود . دنیل (عضو دیگر AY collective ) و من طوری کار میکردیم که کاملا حس عکس ها را برسانیم و خیلی از کارها را مستقیما مانند لینزی در عکس دوختیم، بین موها ، آرایش و ژست .

ادامه مطلب
گوناگون
الناز فرجی۱۷:۳۰ - ۱۳۹۴ دوشنبه ۳۰ شهريور

یک برنامه ریز کامپیوتر را تصور کنید . این شخص چه شکلی است ؟ چه کار میکند ؟ آیا این شخص با کسی است ؟ چه سرگرمی هایی دارد؟
احتمالا شخصی که تصور کردید اینگونه بود : مرد، سفید یا آسیایی آمریکایی ، با ظاهری نه چندان جذاب و تنها پشت یک کامپیوتر . این تصور عمومی از علاقه مندان علم کامپیوتر در فرهنگ آمریکاست . و این تصویر 30 سال است که وجود دارد : آنقدر که دختران دبیرستانی چیزهایی مانند این میگویند :
وقتی " علم کامپیوتر " را شنیدم ، پسرهایی خرخوان را تصور کردم که مردهای خرخوانی با ریش تبدیل میشوند ، با سر خمیده پشت کامپیوتر های بزرگ نشسته و با کلیک کد هایی را در میاورند که برای من معنی ندارد . مشکل واقعی اینجاست که این ظاهر غیر جذاب ممکن است به صورت جدی دختر ها را از در نظر گرفتن این حرفه منع کند . اینطور که پیداست زنها در این رشته شرکت زیادی ندارند و تنها 18 درصد رتبه های کالج به زنها میرسد . من بخشی از یک تیم میان رشته ای در موسسه ی علوم مغز و یاد گیری در دانشگاه واشنگتن هستم . در سه سال گذشته ، تیم ما که شامل محققان ساپنا چریان و اندرو ملتزف میشود بر روی تاثیرات این تصورات بر روی دختر ها کار کرده اند . این تاثیرات واقعی اند اما راه هایی برای روبه رو شدن با آن ها وجود دارد .

ادامه مطلب
گوناگون
مصطفی طبری۱۱:۳۰ - ۱۳۹۴ دوشنبه ۳۰ شهريور

اگر یک جراح قلب قبل از عمل جراحی بتواند ساختار قلب بیمار را از نزدیک بررسی کند احتمالاً شانس موفقیت در عمل واقعی تا حد زیادی افزایش می یابد. در سیستمی جدید که توسط محققان دانشگاه MIT و بیمارستان Boston Children طراحی شده، این موضوع تا حدودی تحقق پیدا کرده است. با استفاده از اسکن های MRI یک نقشه تولید(بلوپرینت) ایجاد می شود و به پزشکان اجازه می دهد تا قلب بیمار را بصورت سه بعدی و در مدت زمان تنها 3 ساعت تولید کنند. در اسکن MRI دستگاه از ارگان های بدن شما صدها تصویر(بصورت مقطعی) ثبت می کند. برای اینکه یک مدل سه بعدی دقیق تولید شود، مرزهای بین هر بخش از یک ارگان باید تخمین زده شود. باید تمام قسمت ها متمایز باشند خصوصاً اگر بیمار به علت آناتومی غیرمعمول یا ناهنجاری خاصی نیاز به عمل داشته باشد.

ادامه مطلب
گوناگون
مصطفی طبری۶:۳۰ - ۱۳۹۴ دوشنبه ۳۰ شهريور

ارائه دادن بر روی استیج و در برابر صدها و شاید هزاران مخاطب کار بسیار سختی محسوب می شود. کافیست این مطلب در مورد تکنولوژی باشد و بدانید که میلیون ها کاربر آن را بصورت زنده تماشا می کنند تا ارائه دادن باز هم دشوارتر شود.
در جریان سخنرانی مدیرعامل مایکروسافت در کنفرانس Salesforce Dreamforce، وی با جسی همپل از وبسایت Wired صحبت می کرد. نادلا تلاش کرد تا برخی از کارهایی که کورتانا قادر به انجامشان هست را نمایش دهد. همانطور که در ویدیوی بالا می بینید(دقیقه 10:15)، مدیرعامل مایکروسافت از دستیار مجازی ویندوز سوال کرد"به من فرصت هایی با بالاترین ضریب ریسک را نشان بده".

ادامه مطلب
گوناگون
الناز فرجی۱۷:۰ - ۱۳۹۴ شنبه ۲۸ شهريور

هدفگیری پا یا تیر زدن به اسلحه ی یک مجرم در دستش شاید برای پلیس های فیلم ها گزینه ی خوبی باشد ، اما پلیس های واقعی طوری آموزش دیده اند که به مرکز درگیری و آشفتگی شلیک کنند ، نه اینکه لزوما بکشند ولی متوقف کنند . گرچه نتیجه ی نهایی اغلب یکسان است . alternative به افسر ها گزینه ی کمتر مرگباری را در شکل یک کیسه ی هوا برای گلوله های نیمه خودکار پیشنهاد میکند که شتاب استاندارد را پایین آورده و از شدت مرگباری اش میکاهند .
آلترنیتیو توسط alternative ballistics of poway کالیفرنیا طراحی شده است ، تا نیروی متوقف کننده ای را بر روی هدف قرار دهند بدون اینکه نفوذ کند یا باعث خسارت مرگبار شود .
آلترنیتیو که در نتیجه ی بازخورد نیروهای قانونی و خاص دیگر ساخته شده ، شامل حامل پلاستیکی است که به صورت طبیعی در کیسه ی باروت مینشیند . طراحی شده است تا مانع فعالیت گلوله ی نیمه خودکار شود ؛ با عملکرد یک دسته که باعث میشود افسر از صحنه روی برنگرداند . این حامل طراحی شده اس تا در دید گلوله یا خط لوله ی تفنگ دخالت نکند ، و جلویش را نگیرد که ممکن است جلوی نور یا دید لیزری را بگیرد .

ادامه مطلب
گوناگون
مصطفی طبری۶:۳۰ - ۱۳۹۴ شنبه ۲۸ شهريور

بطور کلی دو نوع طناب بازی(راه رفتن روی طناب) در دنیا وجود دارد؛ یک نوع طناب بازی که همه آن را می شناسیم و در برنامه های نمایشی یا ماجراجویانه دیده ایم. اما یک نوع دیگری از آن نیز وجود دارد که مربوط به معرفی یک تکنولوژی سطح بالا در روبروی تعداد زیادی افراد می شود. در واقع این موضوع هیچ ارتباطی با طناب ندارد اما باور کنید هر دو نوع از میزان بالایی ریسک و سابقه شکست های متعدد در تاریخ برخوردار هستند!
ساتیا نادلا مدیرعامل مایکروسافت تقریباً چنین شرایطی را تجربه کرد و در واقع اولین طعم شکست در معرفی یک تکنولوژی سطح بالا را به شکلی بسیار عالی مدیریت کرد.
در جریان کنفرانس Salesforce Dreamforce در غروب چهارشنبه که در سانفرانسیسکو برگزار شده بود، نادلا از یک گفتگو نشسته و آرام، بلند شده و بصورت ایستاده به معرفی ویژگی های برجسته ویندوز 10 پرداخت. نادلا قصد داشت نشان دهد که چگونه کورتانا می تواند در تحلیل های تجاری مورد استفاده قرار گیرد.

ادامه مطلب
گوناگون
الناز فرجی۲۰:۵۹ - ۱۳۹۴ جمعه ۲۷ شهريور

ماموریت : آوردن ذره ای از سیاره ی سرخ
مرکز تحقیقات ames ناسا در کالیفرنیا ایده ی پروژه به ذهنش رسیده که سنگ های مریخ را با کمک موسسه ی سفینه ی فضایی خصوصی اسپیس ایکس elon musk به زمین برگرداند . بر طبق گفته های NBC ،پروژه ی اژدهای سرخ مرکز تحقیقات ames از اسپیس ایکس خواهد خواست تا نمونه ی سنگ های مریخ را طبق برنامه ی 2020 ناسا جمع کرده و به زمین بازگرداند تا بتوانند نشانه های احتمالی زندگی گذشته را در آن تحلیل کنند.
و پروژه ی اژدهای سرخ میتواند طبق گفته های مرکز تحقیق در اوایل 2020 راه اندازی شود که به توسعه ی مفهوم پروژه بدون درگیری اسپیس ایکس کمک کرد .

ادامه مطلب
گوناگون
مصطفی طبری۲۳:۵۹ - ۱۳۹۴ پنج شنبه ۲۶ شهريور

در جریان فرآیند جداسازی شرکت اچ پی به دو کمپانی مجزا، Hewlett-Packard اعلام کرد که قصد دارد بین 25 تا 30 هزار کارمند دیگرش را اخراج کند. این شرکت در ماه اکتبر اعلام کرده بود که برای این جداسازی باید 55 هزار نیروی کار خودش را بیرون کند.
گفتنی است این شرکت تولیدکننده سخت افزار به منظور افزایش شانس بقا در بازار دنیایی که دیگر به کامپیوترهای شخصی(PC) علاقه ای ندارد، این جداسازی را در دستور کار خودش قرار داده است. شرکت Hewlett Packard Enterprise پس از این جداسازی نرم افزار، سرویس ها و سرورهای مورد نیاز شرکت های تجاری را تامین خواهد کرد و HP نیز تمرکزش را بر روی پردازش شخصی و پرینترها معطوف می کند.
اچ پی معتقد است این تصمیم گیری بطور کلی برای این کمپانی بهتر است و برای مثال بخش Hewlett Packard Enterprise قادر خواهد بود درآمد 50 میلیارد دلاری را بطور سالیانه به خود اختصاص دهد. با این حال روییتر اعلام کرده که بخش خدمات تجاری و شرکتی این کمپانی در چهارماهه گذشته 11 درصد کاهش فروش داشته است.

ادامه مطلب