محبوب ترین ها
گوناگون
الناز فرجی۱:۳۷ - ۱۳۹۴ سه شنبه ۶ مرداد

ما در واقع خیلی با دیدن اولین تریلر مستند استیو جابز آرون سورکین هیجان زده نشدیم اما خوشبختانه این اولین فیلم مربوط به استیو جابز نیست که امسال به سینماها می آید. در واقع برند ی جایزه ی آکادمی، مستند الکس گیبنی، استیو جابز : مردی در ماشین به سینماهایی منتخبی در سرتاسر کشور در چهارم سپتامبر خواهد آمد . یک ماه قبل از فیلم سورکین . ما قبلا راجع به گیبنی شنیدیم ، او اپل را با ساینتولوژی مقایسه میکرد . گیبنی احتمالا به خاطر مستند 2015 اش ، واضح بودن : ساینتولوژی و زندان عقاید (going clear:scientology and prison of beliefs) معروف است . شاید ارتباطات زیادی بین این دو موضوع نباشد اما تعریف و نمایش گیبنی از اپل هم جالب و هم فراموش نشدنی است.

ادامه مطلب
گوناگون
الناز فرجی۲۲:۳۳ - ۱۳۹۴ دوشنبه ۵ مرداد

doodle روز گذشته 47 امین دوره از بازی های جهانی تابستانی المپیک خاص را که تا دوم آگوست در لس آنجلس ادامه دارد را جشن میگیرد، این doodle ورزشکاران را نشان میدهد که حرکات کششی انجام میدهند، وزنه بلند میکنند و شنا میکنند.
این مسابقه شاهد 7000 ورزشکار جهانی از 188 کشور خواهد بود که در 25 مسابقه که برای جشن گرفتن ورزشکاری، کار تیمی و همکاری است ، با هم رقابت میکنند.

ادامه مطلب
گوناگون
مصطفی طبری۶:۲۱ - ۱۳۹۴ پنج شنبه ۱ مرداد

الکتریسیته افراد را از چرخ دنده ها، اهرم ها، بوی بنزین و سر و صدای زیاد خودروهای قدیمی خلاص می کند.
توماس ادیسون

سال 1895 – توماس ادیسون در کنار نخستین اتوموبیل الکتریکی اش، Edison Baker به همراه یکی از باتری هایش عکس می گیرد.
ماشین های الکتریکی جدیداً اختراع نشده اند، این نوع از ماشین ها قدمتی معادل با خودروهای مجهز به سیستم احتراقی دارند.
اولین خودروی الکتریکی در سال 1880 تولید شد و در دهه های بعدی باتوجه به کاربری آسان این نوع خودروها، محبوبیت بیشتری پیدا کردند. این خودروها بوی تند بنزین نمی دادند و سر و صدای کمتری نسبت به مدل های بنزینی داشتند.

ادامه مطلب
گوناگون
الناز فرجی۱۰:۳۰ - ۱۳۹۴ سه شنبه ۳۰ تير

این اسباب بازی در سال 1981 توسط جان دالبیو جمسون اختراع شد. گیروی قدم زن یک اسباب بازی ساده است که متکی بر چرخ های گرداننده و نیرو های گریز از مرکز است تا قدم های کوچک اما محکم بردارد. متل طرحش را ثبت کرد اما هرگز به تولید نرسید . و حالا این حق امتیاز تاریخش گذشته است و نسخه ی چاپ 3 بعدی مجانی اش وجود دارد که همه میتوانند بسازند. اما نگران نباشید اگر صفحه ی فلزی کاملا متعادلی ندارد تا از آن به عنوان چرخ طیار استفاده کنید.نسخه ی جفری کر چرخ طیار پلاستیکی دارد که به سادگی میتوانید با 104 پنی وزنش را زیاد کنید. جادوی نیرو های فرار از مرکز این است که امکان این را میدهند که اسباب بازی یاد بگیرد از این سمت به آن سمت شود و خودش راه برود.

ادامه مطلب
گوناگون
مصطفی طبری۲۳:۴ - ۱۳۹۴ شنبه ۲۷ تير

در حالی که مقامات سازمان حمل و نقل هوایی تمام تلاش خود را بکار گرفته اند تا از نزدیک شدن کوادکوپترها به فرودگاه ها جلوگیری کنند، هنوز یک معضل قدیمی به اسم لیزر پوینتر به ایجاد مزاحمت برای هواپیماهای تجاری ادامه می دهد.
اگرچه درک این موضوع کمی سخت است اما ظاهراً افرادی هستند که فکر می کنند انداختن نور درخشان لیزر به درون کابین یک هواپیما در هنگام فرود خیلی لذت بخش است! احتمالاً این افراد متوجه نیستند که همین کار کوچک می تواند باعث رقم خوردن یک سناریوی وحشتناک و از دست رفتن کنترل یک هواپیما شود.

ادامه مطلب
گوناگون
الناز فرجی۱۹:۵۱ - ۱۳۹۴ شنبه ۲۷ تير

یک ماشین Engima ، که توسط آلمان برای فرستادن مکاتبه های رمز گذاری شده در طول جنگ جهانی دوم استفاده میشد، در یک مزایده در لندن فروخته شده است. این ماشین که در سال 1943 ساخته شد، یکی از معدود ماشین های Engimaی باقی مانده و سالم در میان کشمکش هاست. چون ارتش آلمان دستور داده بود که همه ی آنها را بعد از عقب نشینی نابود کنند.
در طول سالهایی که از آن استفاده میشد، ارتش آلمان ماشین رمزی کردن انیگما را تعدیل و دگرگون کرد ، و مدل های مختلف زیادی ساخت. نمونه ی سال 1943 شامل 3 گردونه میشود، و کاملا با جعبه ی حمل و سرپوش بلوطی مفصلی اش فروخته شد.

ادامه مطلب
گوناگون
الناز فرجی۱۲:۲۵ - ۱۳۹۴ شنبه ۲۷ تير

اف بی آی خبر تعطیلی چیزی را که ما "محل اجتماع هکر های بزرگ کامپیوتر " مینامیم و با نام Darkode فعالیت میکرد را اعلام کرد. اتهام های بر علیه 12 تا از هکر ها در پنسیلوانیا ، ویکنسین، لوزیانا و واشنگتن دی سی نوشته شد. بر طبق گفته های اف بی آی این فروم یا اجتماع هکر ها مکانی (ورود تنها با دعوتنامه) بود که هکر ها میتوانستند توانایی های خود برای آلوده کردن کامپیوتر های دنیا را با یکدیگر رد و بدل کنند. با هدف تحت کنترل در آوردن آن کامپیوتر ها در آینده .هیکتون ، وکیل مدافعی در آمریکا در بیانیه ای در سایت وکالت گفت : "از میان 800 فروم اینترنتی مجرمانه در دنیا، دارکود یکی از خطرناک ترین تهدید ها برای امر امانت داری و درستی اطلاعات در آمریکا و همه ی دنیاست. یک فروم انگلیسی زبان پیچیده برای هکر های کامپیوتر در سراسر دنیا . در طول این عملیات ما لانه ی این زنبور های سرخ سایبری را پیدا کردیم ، مجرمین هکری که معتقد بودند این پاتوق و لانه غیر قابل نفوذ است. "

ادامه مطلب
گوناگون
الناز فرجی۶:۵۵ - ۱۳۹۴ شنبه ۲۷ تير

اولین باری که مخترع نیوزلندی ، کوین هالسال روی یک سگوی پا گذاشت ، پتانسیل این وسیله را در استفاده از آن برای ساختن یک ویلچیر دید که در آن سوارکار میتواند بدون دسته وسیله را کنترل کند یا چیزی که اصلا مجبور نباشد برای هدایتش از دست استفاده کند. بنابراین او یک سگوی خرید، بخش های غیر ضروری اش را کند و آن را به اوگو (Ogo) تبدیل کرد.
چون که ویلچیر اوگو به عنوان یک سگوی چند هزار پوندی شروع به کار کرد، تنها نمونه ی اولیه ی موجود است. اما هالسال قادر بوده تا طرحش را تاحدی بهبود بخشد تا جایی که حالا مطمئن است که با چند تنظیم مختصر ، این محصول آماده ی تجاری شدن میشود.

ادامه مطلب