محبوب ترین ها
گوناگون
سارا محمد علیئی۷:۰ - ۱۳۹۵ جمعه ۲۴ ارديبهشت

رئیس کمپانی هووآوی اعلام کرد به زودی راهی برای ایجاد ارتباط افراد میان مردگان مانند بستگان و خویشان پیدا خواهند کرد انها می گویند این کار از طریق ساخت دستگاهی که بتواند آگاهی ضمیر انسان را افزایش دهد، ممکن خواهد بود.
این مدیر ارشد، در کنفرانس CES آسیا در شانگهای گفت: که پیش بینی و ایده های کسب و کار در کمپانی هووآوی بر اساس فیلم های در زمان آینده متنند ماتریکس طراحی و برنامه ریزی می شوند.
وی گفت؛ تا 25 سال آینده، فقر و گرسنگی سبب بیماری و مرگ برای بشریت خواهد بود. محاسبه ظرفیت های جایگزین در این زمان می تواند در گذر از جهان حاضر به جهان دیجیتال مورد استفاده قرار گیرد.
هو پیشنهاد کرد که در آینده برقراری ارتباط با بستگان متوفی به استفاده از پیام رسان ها و انتقال ذهن بشری به کامپیوتر ممکن خواهد بود برای این کار هووآوی نیاز به یک پایگاه بزرگ داده در این چنین پروژه ای دارد.
بنا به گفته های این مدیر ارشد؛ ظرفیت ذخیره سازی در 25 سال ممکن است از 15 هزار زتابایت(یک واحد از اطلاعات که برابر ۱۰۲۴ اگزابایت است) تجاوز کند.در آن زمان داده ها بطور مستقیم از ذهن انسان بارگذاری خواهد شد به عنوان مثال این ایده در صحنه ای از فیلم ماتریکس گرفته است.

ادامه مطلب
گوناگون
الناز فرجی۵:۰ - ۱۳۹۵ جمعه ۲۴ ارديبهشت

کارخانه متعلق به شرکت یک میلیارد دلاری (فارادی فیوچر)، زمینی به وسعت 364 هکتار را دربر خواهد گرفت.
چند هفته پیش، شرکت اتومبیل سازی تازه تاسیس (فارادی فیوچر)، کلنگ احداث کارخانه‎ای یک میلیارد دلاری را در شمال (لاس وگاس)، در ایالت (نوادا)، بر زمین زد. این اولین کارخانه احداث شده در (کالیفرنیا) با پشتوانه (چین) است که در سال 2014 میلادی با چشم انداز توسعه وسایل نقلیه الکتریکی متصل، آغاز به کار کرد. این کارخانه با وجود ربات‎های استقبال کننده و اهداف طولانی مدت در زمینه استفاده کامل از انرژی‎های تجدید پذیر، با همان میزان خلاقیتی شروع به کار کرد که اتومبیل‎های ساخت این کارخانه، در آینده از آن برخوردار خواهند بود.

ادامه مطلب
گوناگون
الناز فرجی۲۳:۵۹ - ۱۳۹۵ پنج شنبه ۲۳ ارديبهشت

اتصال به اینترنت که ما را به هم وصل میکند رو به افزایش و توسعه در سراسر دنیا است . همانطور که کشور های پیشرفته به آرامی به سمت استفاده ی 100 درصد از گوشی و اینترنت میروند ، کشور های در حال توسعه این فاصله را کم کرده اند . مانند سال 2015 ، 54 درصد از بزرگسالان در 21 کشور در حال توسعه از اینترنت استفاده میکنند ، و 45 درصد در سال 2013 . افزایش استفاده از گوشی خیلی بیشتر بوده است ، که از 21 درصد در سال 2013 به 37 درصد در سال 2015 رسید . در کشور های اقتصاد پیشرفته ، حدود 87 درصد بزرگسالان از اینترنت استفاده میکنند و حدود 68 درصدشان گوشی دارند . این نمودار را از مرکز تحقیق pew بررسی کنید که داده های کنونی در رابطه با کاربران اینترنت و دارندگان گوشی را در هر کشور نشان میدهد و در هر بخش GDP را نشان میدهد .

ادامه مطلب
گوناگون
سارا محمد علیئی۹:۰ - ۱۳۹۵ پنج شنبه ۲۳ ارديبهشت

برطبق گزارش اینترسپت، هکر ها با رمزنگاری محتویات کامپیوتری این سازمان ، خواستار پرداخت هزینه، جهت اجازه دسترسی به اطلاعات مسدود شده هستند.
طی گزارشی از کنگره نمایندگان آمریکا در طی 48 ساعت گذشته حملات شدیدی به سیستم های شخصی و برنامه های کاربردی اینترنت نمایندگان بخصوص Gmail و YahooMail صورت گرفته است.
بر اساس گزارش این روزنامه هکر ها ایمیل هایی با نام بستگان و دوستان نزدیک نمایندگان به ایمیل آنان ارسال می کنند که با کلیک بر روی آن بلافاصله تمامی فایل ها در کامپیوتر شخصی رمزگذاری می شود.
بخش اداری مجلس نمایندگان تا کنون جزئیاتی در مورد حملات هکرها گزارش نکرده است. البته باید عنوان کرد؛ موارد مسدود کردن دسترسی به اطلاعات در مجلس سنای آمریکا ثبت و ضبط نمی شود.

ادامه مطلب
گوناگون
سارا محمد علیئی۴:۳۰ - ۱۳۹۵ پنج شنبه ۲۳ ارديبهشت

کارشناسان دریافته اند که بسته به نوع رسانه، افراد درک متفاوتی از اطلاعات خواهند داشت. با توجه به مقاله ای در وب سایت کالج دارتموث، دانشمندان می گویند؛ هنگامی که افراد از روی صفحه نمایش متنی را می خوانند، بیشتر از متن چاپ شده بر روی صفحه کاغذی بزرگ به جزئیات دقت می کنند.
تفاوت در سطوح انتزاع

محققان کالج دارتموث با همکاری متخصصینی از دانشگاه کارنگی ملون، درصدد پاسخی برای این سوال هستند: آیا نوع رسانه ها (چاپی یا دیجیتال) در درک مفهوم شناختی تاثیر دارد یا خیر؟
با کشف این مفهوم توصیف سطح انتزاع مغز انسان در تفسیر رویداد ها و حوادث مشخص خواهد شد.

ادامه مطلب
گوناگون
سارا محمد علیئی۲۲:۳۰ - ۱۳۹۵ سه شنبه ۲۱ ارديبهشت

واشنگتن پست در مقاله ای نوشت، مقامات پنتاگون بر این باورند که، برنامه های فضایی روسیه وچین ممکن است خطری برای تهدید ایالات متحده آمریکا باشد.
این روزنامه می نویسد؛" مقامات پنتاگون میگویند ؛ روسیه در حال توسعه نیروهای فضایی برای حملاتی به ایالات متحده در فضا هستند این در حالی است که آمریکا هنوز درگیر عملیات ضد تروریستی در عراق و افغانستان است.
این مقاله عنوان کرد که روسیه، چین و دیگر کشور ها در حال توسعه فناوری های فضایی خود هستند و میتوانند به زیرساخت های امنیت ملی آمریکا که در فضا ساخته شده آسیب برسانند همچنین موضوع نگران کننده دیگر این است که با حمله نظامی سرنوشت ماهواره های آمریکایی در فضا چه خواهد شد.

ادامه مطلب
گوناگون
سارا محمد علیئی۲۳:۵۹ - ۱۳۹۵ يکشنبه ۱۹ ارديبهشت

سازمان فضایی ملی ایالات متحدهٔ آمریکا تعداد 56 اختراع خود را که قبلا توسط این سازمان ثبت اختراع آن انجام شده است را منتشر کرد و این یک قدم تاثیر گذار برای توسعه فناوری توسط شرکت هی خصوصی است.
مدیر ناسا می گوید: با انتشار این مجموعه (تکنولوژی) برای عموم می خواهیم افراد متخصص و شرکت های دانش بنیان را به استفاده و کشف روش های جدید درزمینه فضایی و رسیدن تکنولوژی به مرحله تولید انبوه و بدست آوردن سودحاصل از بکارگرفتن این تکنولوزی ها توسط ناسا تشویق کنیم.
لازم به ذکر از این یکی از شیوه های مستمر ناسا است که یافته های تحقیقاتی خود را به صورت عمومی به اشتراک می گذارد و با توسعه این سازمان ملی تاثیر مثبتی بر روی اقتصاد و بهبود کیفییت مردم این کشور دارد.

ادامه مطلب
گوناگون
الناز فرجی۲۲:۳ - ۱۳۹۵ يکشنبه ۱۹ ارديبهشت

الکس جیسون وقتی که 10 سالش بود با فروختن دوچرخه ی کوچک و برف روبش توانست اولین مکینتاش خود را بخرد . او تا میتوانست iMac G5 جدیدش را ارتقا میداد و تعمیرش میکرد . او به mashable گفت " فهمیدم که واقعا کار کردن روی کامپیوتر ها و تعمیرشان را دوست دارم . به craigslist رفتم و یک یا دو محصول سال 2000 را خریدم و فهمیدم که چقدر به خاطر قدیمی بودنشان برایم جالب هستند . "
5 سال گذشته است و حالا الکس مجموعه ای از 250 محصول برجسته ی اپل با نام apple orchard یا باغ اپل را دارد ، که بیشترشان در زیر زمین خانه واقع شده اند . اگر میکروفون ها ، صفحه کلید ها ، سیم ها و چیزهای دیگر را هم اضافه کنیم این عدد به 500 میرسد . این زیر زمین پر از ردیف های مکینتاش ها و کامپیوتر های apple II ، PowerBook ، iMac ، iPod و ... بود . الکس حتی تعداد زیادی نمونه های اولیه و کمیاب کامپیوتر ، صفحه کلید و میکروفون هایی را دارد که اصلا به فروشگاه ها نرسیدند .
الکس تمام این قطعات را از جاهای مختلف به دست آورده است ، مانند craigslist و uncle henry's که یک وبسایت شبیه craiglist است . او به eBay نمیرود چون معمولا قیمت هایش بالا است . او گفت " از طریق craigslist با کسی آشنا شدم که یک مجموعه در نزدیکی شهرم داشت و از پول چمن زنی ام استفاده کردم تا پول لوازمش را بدهم . فکر کنم 50 یا 60 کامپیوتر از آنجا خریدم . "

ادامه مطلب