محبوب ترین ها
12
حقوق تکنولوژی
اندیشه سبز خزر۲۰ ساعت پیش

اینتل اعلام کرد با حداقل 32 پرونده‌ی شکایت به علت نقص‌های امنیتی Meltdown و Spectre روبه‌رو است. اینتل در کمیسیون بورس و اوراق بهادار در این باره می‌گوید: "از 15 فوریه‌ 2018 تاکنون با این شکایات برخورد داشته که 30 پرونده از طرف مشتریانی هستند که به دنبال گرفتن خسارت مالی و جبران عادلانه هستند، در حالیکه 2 پرونده‌ی امنیتی ادعا می‌کنند که اینتل قوانین امنیتی را از طریق انتشار بیانیه‌هایی از محصولات و کنترل‌های داخلی‌اش که از طریق کشف آسیب‌پذیری‌های امنیتی مشخص شده بود اشتباه یا گمرا‌ه‌کننده هستند، نقض کرده است."

ادامه مطلب
حقوق تکنولوژی
اندیشه سبز خزر۱۵:۰ - ۱۳۹۶ دوشنبه ۱۸ دي

به گزارش فارس، مسدودسازی برخی از نرم‌افزارهای پیام‌رسان باعث بروز اختلاف‌های متعدد حقوقی بین کسب‌و‌کارها و مشتریان‌ شده که ناشی از «فیلترینگ عام یا خاص زیرساخت‌ها است» و جزو شرایط قهریه‌ی قرارداد محسوب می‌شود.

ادامه مطلب
حقوق تکنولوژی
اندیشه سبز خزر۱۵:۰ - ۱۳۹۶ جمعه ۲۱ مهر

Qualcomm با طرح دعوی در کشور چین در تلاش برای متوقف کردن تولید و فروش گوشی‌های iPhone در کشور چین می‌باشد. در این طرح دعوی، Qualcomm شرکت Apple را متهم به نقض حقوق مالکیت معنوی کرده است.

ادامه مطلب
حقوق تکنولوژی
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۶ يکشنبه ۲۶ شهريور

امروز Atrium به عنوان شرکت حقوقی متمرکز بر استارتاپی راه‌اندازی شد که توسط بنیانگذاران و برای بنیانگذاران ایجاد شده است. این شرکت ابزارهای سفارشی می‌سازد که سرعت و شفافیت را برای ارائه‌ی خدمات قانونی به شرکت‌ها، اضافه می‌کند. هدف هم از بین بردن "ساعت‌های قابل پرداخت (Billable Hours)" است.

ادامه مطلب
حقوق تکنولوژی
اندیشه سبز خزر۹:۰ - ۱۳۹۶ يکشنبه ۸ مرداد

به نظر می‌رسد Apple و Nokia به توافق برای دعوی حقوقی خود مربوط به حق ثبت در ماه می رسیدند. اما این دو شرکت اظهار نظری درباره‌ی ارزش این توافق‌نامه نکرده‌اند. در حالی که شرایط این معامله همچنان نامشخص است، Nokiamob اولین‌بار اعلام کرد که Nokia قصد دارد مبلغ دو میلیارد دلار از Apple دریافت کرده است.

ادامه مطلب
حقوق تکنولوژی
اندیشه سبز خزر۱۵:۰ - ۱۳۹۶ چهارشنبه ۴ مرداد

دادگاهی در ایالات متحده‌ی آمریکا در طی حکمی به Apple اعلام داشت که این شرکت بایستی مبلغ ۵۰۶ میلیون دلار را به کارکنان بخش پژوهشی دانشگاه Wisconsin برای آنچه نقض حقوق مالکیت معنوی که منجر به ساخت تراشه‌های این شرکت با نام‌های A7، A8 و A8X شده است، پرداخت نماید.

ادامه مطلب
حقوق تکنولوژی
اندیشه سبز خزر۹:۰ - ۱۳۹۶ پنج شنبه ۲۲ تير

تابستان سال گذشته LeEco علاقمندی خود را برای خرید Vizio، شرکت آمریکایی سازنده‌ی تلویزیون به مبلغ دو میلیارد دلار اعلام کرده بود. این معامله در ماه مارس به علت هزاران مشکل LeEco، از جمله بحران مالی بزرگ آن شکست خورد. به احتمال زیاد این معامله شامل هزینه‌ی 100 میلیون دلاری برای فسخ خریدار بوده است و حالا Vizio در دادگاه کالیفرنیا برای وصول کردن این وجه دادخواستی قانونی ارائه کرده است.

ادامه مطلب
12