ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۵:۰ - ۱۳۹۸ يکشنبه ۱ ارديبهشت

به گزارش Itmen، شهروندان تهرانی با مراجعه به سامانه «تهران من» می‌توانند با توجه به ساعات تردد، محل سکونت و نوع معاینه فنی خودروی خود، میزان عوارض پرداختی طرح ترافیک را محاسبه کنند.
هر شهروند برای استفاده از این امکان می‌تواند با مراجعه به این نشانی در ابتدا نوع معاینه فنی خودرو را (عادی، برتر، هیبریدی و برقی) مشخص کرده و سپس محل سکونت خود را انتخاب ‌کند.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۳:۰ - ۱۳۹۸ يکشنبه ۱ ارديبهشت

به گزارش ایرنا، چند ساعتی است که اسکرین‌شات‌هایی از نقشه شرکت «اسنپ» دست به دست می‌شود و نشان می‌دهد پایین نقشه ایران در کنار خلیج فارس، عنوان جعلی خلیج عربی نیز نوشته شده است و البته تمام سرویس‌هایی که از نقشه گوگل استفاده می‌کنند همین مشکل را دارند و این مشکل مختص اسنپ نیست.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۲۳:۰ - ۱۳۹۸ شنبه ۳۱ فروردين

به گزارش ماهر، شرکت MikroTik بار دیگر از وجود نقصی در مسیریاب‌های خود خبر داد. این شرکت در هفته‌ی اول ماه آوریل سال ۲۰۱۹، جزئیات فنی مربوط به یک آسیب‌پذیری قدیمی که دستگاه را به مهاجمان راه دور نشان می‌دهد، منتشر ساخته است.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۲۱:۰ - ۱۳۹۸ شنبه ۳۱ فروردين

با همکاری مشترک سازمان توسعه صنعتی ملل متحد (یونیدو) و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات زمینه حضور استارت‌آپ‌های ایرانی در رویدادهای بین المللی فراهم خواهد شد.
به گزارش پیوست، طبق یک پروژه‌ای مشترک بین این دو نهاد،‌ استارت‌آپ‌های ایرانی برای تعامل و شبکه‌سازی با کشورهای خارجی و حضور در بازارهای بین‌الملل امکان حضور در رویدادهای بین‌المللی را پیدا خواهند کرد.
امیر ناظمی، معاون وزیر ارتباطات و رئیس سازمان فناوری اطلاعات در توضیح بیشتر این پروژه به پیوست گفت: «در ذیل تفاهم‌نامه‌ همکاری که اواسط فروردین ماه سال جاری وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در اجلاس سران جامعه اطلاعات با لی یونگ، مدیرکل یونیدو (سازمان توسعه صنعتی) امضا کرد، پروژه مشترکی تعریف شد که براساس آن زمینه حضور استارتاپ‌های ایرانی در رویدادها و بازارهای بین‌المللی فراهم شود.»

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۱۹:۰ - ۱۳۹۸ شنبه ۳۱ فروردين

عملیات کابل برگردان با هدف توسعه شبکه کابل در مراکز مخابرات شهید قندی، شهید دیالمه، شهید دستغیب، شهید عرب سرخی، دکتر حسابی (مارلیک) و روستای کاجان و تمسیان از تاریخ ۲ اردیبهشت ماه آغاز می‌شود.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۱۷:۰ - ۱۳۹۸ شنبه ۳۱ فروردين

معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر با بیان فعالیت تولیدکنندگان بین‌المللی ارزهای مجازی در کشور گفت: پایین بودن تعرفه برق در ایران، موجب استقبال این تولیدکنندگان شده است.
به گزارش ایرنا، محمودرضا حقی‌فام افزود: با توجه به فعالیت تولیدکنندگان ارزمجازی بین‌المللی - از جمله تولیدکنندگان چینی - در کشور، دنبال تعیین تعرفه مجزا برای آنان هستیم.
وی با بیان یارانه‌دار بودن برق در کشور که عامل افزایش فعالیت این تولیدکنندگان ارز مجازی شده است، گفت: اکنون نگرانی ما حضور بیشتر تولیدکنندگان ارز مجازی بین‌المللی با توجه به نرخ پایین برق و استفاده بیش از حد از برق است.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۱۵:۰ - ۱۳۹۸ شنبه ۳۱ فروردين

رسانه‌های افغانستان امروز شنبه از حمله سه مهاجم مسلح به ساختمان وزارت مخابرات در شهر کابل پایتخت این کشور خبر دادند که پس از ساعت ها درگیری میان مهاجمان و نیروهای امنیتی در نهایت با کشته شدن هر سه مهاجم درگیری خاتمه یافت. به گزارش ایرنا، امروز مصادف با ۳۱ فروردین ماه حدود ساعت ۱۱ و ۴۰ دقیقه به وقت محلی صدای انفجاری در مرکز شهر کابل و در نزدیکی وزارت «مخابرات و تکنولوژی معلوماتی » طنین انداخت و در پی آن صدای تیراندازی از محل حادثه بلند شد.

ادامه مطلب