نرم افزار
اندیشه سبز خزر۹:۰ - ۱۳۹۷ چهارشنبه ۲۴ بهمن

گوگل منوی راست کلیک جدیدی به جیمیل می‌دهد. با وجود اینکه مدت‌ها است کاربر قادر به راست کلیک بر روی هر ایمیلی در محیط اینباکس خود است، اما گزینه‌های محدودی در اختیار داشت. کاربر می‌توانست ایمیل را آرشیو کند، یا آن را به حالت خوانده نشده بازگرداند، یا حذف کند، این همه‌ی کاری بود که می‌شد انجام داد. و حالا، همانطور که این شرکت اعلام کرد این منو تغییر کرده و کاربر یک منوی راست کلیک با ویژگی‌هایی کامل در اختیار دارد که به فرد اجازه می‌دهد اکثر کارهایی را که از طریق منوی نوار بالای جیمیل قادر به انجام آنها است را به همراه چند ویژگی اضافی دیگر، انجام دهد.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۲۳:۰ - ۱۳۹۷ سه شنبه ۲۳ بهمن

به گزارش مهر به نقل از وزارت ارتباطات، مجمع عمومی طرح‌های تملک دارایی‌های سرمایه‌ای شرکت ارتباطات زیرساخت، با حضور همه اعضای این مجمع برگزار شد.
این جلسه با حضور نمایندگانی از وزارتخانه های دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، کار، تعاون و رفاه اجتماعی، اقتصاد و دارایی و سازمان برنامه و بودجه کشور و به ریاست سیروس موثقی معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی وزارت ارتباطات تشکیل شد.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۲۱:۰ - ۱۳۹۷ سه شنبه ۲۳ بهمن

به گزارش ایبنا، مدیرعامل فرا بورس ایران گفت: با توجه به مسئولیت بازار سرمایه در حوزه توکن با پشتوانه دارایی در سند ارز دیجیتال بانک مرکزی، فرا بورس آماده عرضه آزمایشی اولیه توکن با پشتوانه دارایی است.
امیر هامونی درباره مسئولیت‌های فرا بورس و بورس در حوزه عرضه اولیه توکن با پشتوانه دارایی بر اساس پیش‌نویس سند ارز دیجیتال بانک مرکزی گفت: فرا بورس ایران آمادگی دارد تا بر اساس زیرساخت سندباکس و با نظارت کمیته فقهی و سازمان بورس فرآیند عرضه اولیه توکن با پشتوانه دارایی را آزمایش کند و برای آن قوانین لازم را در نظر بگیرد تا این زیرساخت که می‌تواند در حوزه تأمین مالی کاربردهای مهمی داشته باشد، مورد استفاده قرار بگیرد.
مدیرعامل فرا بورس ایران ادامه داد: در حال حاضر برای استفاده از یک فناوری و اجرایی شدن آن در بازار سرمایه دیگر نیاز نیست تا ابتدا دستورالعمل‌های موردنیاز نوشته شود چرا که حالا با ایجاد سند باکس رگولاتوری می‌توان ابزارهای جدید را بدون وضع قانون تحت سند باکس به‌صورت آزمایشی راه‌اندازی و استفاده کرد.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۱۹:۰ - ۱۳۹۷ سه شنبه ۲۳ بهمن

به گزارش ایسنا، کسانی که به خرید گوشی‌های دست‌ دوم اقدام می‌کنند، لازم است با مراجعه به سامانه‌ی همتا، مالکیت دستگاه را به‌نام خود تغییر دهند تا بتوانند از سیم‌کارت جدید استفاده کنند، در غیر این صورت، تلفن همراه برروی سیم‌کارت جدید فقط به مدت ۳۰ روز قابل استفاده خواهد بود.
با اجرای طرح رجیستری (ثبت شماره گوشی‌های همراه) و مشمول شدن تمامی برندهای گوشی از ابتدای اردیبهشت‌ماه، صرفاً گوشی‌هایی که از مبادی قانونی وارد شده‌اند، در شبکه اپراتوری ایران فعال خواهند شد. در راستای اجرای آخرین مرحله طرح احراز اصالت تجهیزات دارای سیم‌کارت (رجیستری)، به تمامی گوشی‌هایی که پیامک مبنی بر غیرقانونی بودن گوشی دریافت کردند، از سوی سازمان تنظیم مقررات ارتباطات رادیویی، ۳۱ روز مهلت استفاده داده و اعلام شد پس از آن دیگر از شبکه سرویس نخواهند گرفت.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۱۷:۰ - ۱۳۹۷ سه شنبه ۲۳ بهمن

به گزارش ایسنا، تولیدکنندگان محتوای داخلی که محصولات آن‌ها در داخل کشور میزبانی می‌شود، برای اعمال هزینه نیم‌بها در استفاده از ترافیک سایت‌های داخلی نسبت به ترافیک بین‌الملل که باید توسط شرکت‌های ارایه‌کننده خدمات اینترنتی رعایت شود، باید به پورتال سازمان فناوری اطلاعات ایران مراجعه کرده و آدرس عددی (IP) خود را ثبت کنند.
با راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات، یکی از مهم‌ترین مزایایی که مورد توجه قرار گرفت، تفکیک تعرفه اینترنت داخل از بین‌الملل بود. بدین معنا که برای وب‌سایت‌ها با سرورهای داخلی در مقایسه با وب‌سایت‌های خارجی، تخفیف ۵۰ درصدی در نظر گرفته شد و ارائه‌دهندگان خدمات اینترنتی از اینترنت ثابت و همراه، مطابق مصوبه سازمان تنظیم مقررات رادیویی، به رعایت این موضوع در محاسبه هزینه اینترنت برای کاربران ملزم شدند.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۱۵:۰ - ۱۳۹۷ سه شنبه ۲۳ بهمن

به گزارش تسنیم، بررسی‌ها نشان می‌دهد، با واردات موبایل از طریق رویه مسافری، با عدم پرداخت مالیات علی‌الحساب ۴ درصدی قسمت قابل توجهی از درآمدهای مالیاتی وصول نمی‌شود.
بر اساس قوانین هر مسافر می‌تواند یک گوشی همراه در طول سال وارد کشور کند که البته برای رجیستر کردن آن باید شماره پاسپورت خود را در سامانه مربوط وارد کند.

ادامه مطلب
کسب‌وکار
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۷ سه شنبه ۲۳ بهمن

فشار اپل بر توسعه‌دهندگان برای ایجاد برنامه‌های مبتنی بر اشتراک در حال حاضر تاثیر قابل ملاحظه‌ای بر درآمدهای App Store گذاشته است. بر طبق گزارش جدیدی از Sensor Tower مربوط به اواخر هفته‌ی جاری، درآمد حاصل از هر آیفون در ایالات متحده ۳۶ درصد رشد داشت و از ۵۸ دلار در سال ۲۰۱۷ به ۷۹ دلار در سال ۲۰۱۸ رسید. بر طبق معمول، بخش بزرگی از این افزایش را می‌توان به بازی‌های موبایلی نسبت داد، که بیش از نیمی از میانگین درآمد هر گوشی را شامل می‌شود. با این حال، رشد قابل ملاحظه‌ای در دسته‌بندی خارج از بازی دیده می‌شود – از جمله‌ی آن‌ها اپ‌های مبتنی بر اشتراک هستند.

ادامه مطلب
گوناگون
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۷ سه شنبه ۲۳ بهمن

LinkedIn، شبکه‌ی اجتماعی برای دنیای کار با بیش از ۶۰۰ میلیون کاربر در سراسر جهان – می‌گوید ویدئو، سریع‌ترین شکل در حال رشد بر روی پلتفرم آن، در کنار نوشتن، به اشتراک‌گذاری اخبار، و دیگر محتواها است. حالا این فرم قدم بعدی‌اش را در این رسانه بر می‌دارد.

ادامه مطلب