ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۳:۰ - ۱۳۹۹ شنبه ۱۴ تير

ورود ویروس کرونا به کشور تاثیرات دامنه داری بر همه بخش های اقتصادی کشور بر جای گذاشته و کسب و کارهای مختلف را تحت تاثیرات جدی قرار داده است. به تبع سایر بخش‌های اقتصادی و کسب و کاری، استارتاپ‌ها نیز از این مهلکه جان سالم به در نبرده و در چند ماه اخیر همه این کسب و کارهای نوپا در ایران و جهان با چالش‌های متاثر از شیوع کووید 19 دست به گریبان بوده اند. در ماه‌های اخیر گزارش های گوناگونی از سوی نهادهای مختلف از جمله بانک مرکزی، سازمان فناوری اطلاعات و شاپرک منتشر شده و از منظرهای مختلفی به بررسی تاثیر همه‌گیری این ویروس بر کسب و کارها پرداخته شده است. اتاق بازرگانی تهران نیز در گزارشی، تاثیر همه‌گیری ویروس کرونا بر استارت آپ‌ها را مورد مطالعه قرار داده و به بررسی بیشتر فرصت‌ها و چالش‌های پیش‌روی کسب وکارهای نوپا طی بحران کووید-19 و پس از آن پرداخته است.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۱:۰ - ۱۳۹۹ شنبه ۱۴ تير

به گزارش فارس، مدیرکل ارتباطات و امور بین الملل شرکت مخابرات ایران گفت: با توجه به افزایش شیوع بیماری کرونا, مشتریان برای دریافت خدمات مخابراتی, حتی الامکان از درگاه های غیر حضوری استفاده کنند.

ادامه مطلب
گوناگون
اندیشه سبز خزر۲۳:۰ - ۱۳۹۹ جمعه ۱۳ تير

به نوشته‌ی همکاران سیستم، به گزارش وب‌سایت pcgamer، «استیو بالمر» مدیرعامل وقت مایکروسافت سال 2001 میلادی سیستم عامل لینوکس و به طور کلی نرم افزارهای متن‌باز را به عنوان «سرطانی که به دارایی‌های معنوی چسبیده است و هرچیزی که به آن بچسبد را نابود می‌کند» تعریف کرد. هم اکنون در سال 2020 میلادی «براد اسمیت» یکی از مدیران ارشد مایکروسافت توضیح داد که این شرکت اشتباه کرده است.

ادامه مطلب
امنیت
اندیشه سبز خزر۲۱:۰ - ۱۳۹۹ جمعه ۱۳ تير

به نوشته‌ی همکاران سیستم و به گزارش forbes، مایکروسافت به منظور گزارش آسیب‌ پذیری‌های درگاه Thunderbolt و تایید مشکلات امنیتی آن فعالیت‌های اینتل در این زمینه را تایید می‌کند و در آخرین گزارش خود اعلام کرده است که این نقص امنیتی به هکرها امکان می‌دهد با دسترسی فیزیکی به رایانه شخصی بتوانند سیستم کنترلی درگاه مربوطه را تغییر دهند و سرویس امنیتی آن را غیرفعال کنند. این طور که گفته می‌شود تمامی رایانه‌های شخصی مبتنی بر سیستم عامل ویندوز که به درگاه Thunderbolt مجهز هستند این آسیب پذیری را شامل می‌شوند و فقط برخی مدل‌هایی که سال گذشته با سیستم محافظ Kernel DMA روانه بازار شدند از این مشکل در امان هستند.

ادامه مطلب
گوناگون
اندیشه سبز خزر۱۹:۰ - ۱۳۹۹ جمعه ۱۳ تير

انجمن اپراتورهای تلفن همراه هند (COAI) در نامه ای سرگشاده به رگولاتور مخابراتی این کشور خواستار تصمیم گیری سریع تر درباره قوانین محدودیت تعرفه‌گذاری شد.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۱۷:۰ - ۱۳۹۹ جمعه ۱۳ تير

به گزارش پیوست، ۷ خرداد با افتتاح یازدهمین دوره از مجلس توسط رئیس جمهوری پرونده دهمین دور از مجلس بسته شد. حسن روحانی در سخنرانی افتتاح مجلس یازدهم از شرایط اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کشور گفت و در این بین گریزی هم به حوزه فناوری اطلاعات و شرکت‌های فعال در این بخش داشت. او از نمایندگان تازه نفس این مجلس خواست تا با قانون‌گذاری مشخص و تصویب قانون‌های مانده از مجلس گذشته به توسعه بیشتر فضای مجازی که در دو دوره ریاست جمهوری او رشد قابل توجه‌ای پیدا کرده به کشور کمک کنند. او در سخنرانی خود به رشد شرکت‌های دانش بنیان و فناور محور در دوران دولت یازدهم و دوازدهم اشاره کرد و گفت که شرکت‌های دانش‌بنیان در این دوران شاهد تحولات اساسی بودند و امروز ۵ هزار شرکت‌دانش‌بنیان در کشور فعالیت می‌کنند و درآمد این شرکت‌ها در سال ۹۸، ۱۲۰ هزار میلیارد تومان بوده است.

ادامه مطلب
گوناگون
اندیشه سبز خزر۱۵:۰ - ۱۳۹۹ جمعه ۱۳ تير

به نوشته‌ی همکاران سیستم و به گزارش وب‌سایت scmp؛ بر اساس یک گزارش جدید اعلام شد سرمایه‌ گذاری‌های صورت گرفته در حوزه خدمات رایانش ابری چین در ماه‌های گذشته توانست نوسانات اقتصادی ناشی از شیوع ویروس همه‌گیر کرونا را برطرف کند و شرایط رشد اقتصادی را پس از خاتمه اختلالات ناشی از کرونا فراهم آورد.

ادامه مطلب