ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۸:۰ - ۱۳۹۸ سه شنبه ۲۳ مهر

به گزارش دیجیاتو، نمایشگاه تلکام دوباره به تقویم نمایشگاهی بازگشته و قرار است با وقفه‌ای کمی بیشتر از دو ماه در اواخر فصل پاییز و در حد فاصل روزهای ۲۶ تا ۲۹ام آذرماه در محل دائمی نمایشگا‌ه‌ بین‌المللی تهران برگزار شود.
با اینکه پیش‌تر اعلام شده بود نمایشگاه تلکام در سال جاری برگزار نخواهد شد و وزارت ارتباطات و شرکت‌های بزرگ مخابراتی و حوزه ICT نیز از شرکت در این نمایشگاه سرباز زده بودند، تاریخ دقیقی برای برگزاری تلکام اعلام شده است.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۷:۰ - ۱۳۹۸ سه شنبه ۲۳ مهر

به گزارش پیوست، مدیرعامل تپسی درباره دستورالعمل تاکسی‌های اینترنتی اعلام کرد داده‌هایی که در اختیار وزارت کشور قرار می‌گیرد برای محاسبه عوارض است و داده‌هایی مانند اطلاعات مبدا و مقصد و مسافر که حریم خصوصی را نقض کند در اختیار نهادهای دولتی گذاشته نمی‌شود.
میلاد منشی‌پور مدیرعامل تپسی در نشست خبری این شرکت که با موضوع دستورالعمل نظارت بر تاکسی‌های آنلاین و سوال‌ها و ابهام‌های پیرامون آن برگزار شد، اعلام کرد خط قرمزها و دغدغه‌های تاکسی‌های آنلاین مانند قیمت‌گذاری و شرایط ناوگان و حفاظت از داده‌های شرکت در دستورالعمل فعالیت تاکسی‌های اینترنتی رعایت شده است و به همین دلیل این دستورالعمل می‌تواند الگوی تعامل بخش دولتی و خصوصی باشد.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۵:۰ - ۱۳۹۸ سه شنبه ۲۳ مهر

به گزارش ایرنا، معاون فنی گمرک ایران از لغو معافیت ۸۰ دلاری واردات گوشی مسافری خبر داد و گفت: حقوق و عوارض ورودی تلفن همراه مسافری از این پس به جای ۴۲۰۰ تومان، با نرخ ارز سنا محاسبه می‌شود.
برای مبارزه با قاچاق بی‌رویه تلفن همراه به کشور، از خرداد ماه امسال رجیستری موبایل غیرمسافری لغو شد و از آن پس هر مسافر می‌توانست با پاسپورت و کد ملی خود، تنها یک گوشی را در سامانه گمرک ثبت کند.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۳:۰ - ۱۳۹۸ سه شنبه ۲۳ مهر

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: ارزهای دیجیتال در اندازه و حجمی نیستند که بتوانند مشکلات عظیم تبادلات مالی کشور را حل کنند.
هدایت الله خادمی با اشاره به تحریم‌ها و کمبود نقدینگی برای جذب سرمایه در بخش خصوصی گفت: در واقع دولت و مجلس برنامه‌ای برای چنین موضوعی ندارند، این روزها با وجود تحریم‌ها مجبوریم کالاهای مورد نیاز خود را از طریق خودکفایی در صنایع تأمین کنیم چه بسا در زمان جنگ تحمیلی نیز همین اتفاق رخ داد و ما بسیاری از محصولات خود را در داخل تولید کردیم.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۱:۰ - ۱۳۹۸ سه شنبه ۲۳ مهر

به گزارش ایلنا، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: بحث اصلی ما کلاهبرداری است که به اسم خدمات ارزش افزوده از مردم می‌شود. متاسفانه بخش زیادی از مشترکین از این مسئله آگاه نیستند که چه کلاهی سر آنها می‌رود و اگر می‌دانستند یک ثانیه هم آنها را تحمل نمی‌کردند. این شرکت‌ها که با بهانه‌های مختلف از کمک به نیازمندان گرفته تا خدمات و مسائل غیراخلاقی فضایی را به وجود آوردند که کسب و کارهای سالم تحت تاثیر سوءاستفاده آنها در محدودیت قرار گرفته است.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۲۳:۰ - ۱۳۹۸ دوشنبه ۲۲ مهر

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: با شیوه غط خصوصی سازی برای مخابرات یک فضای انحصاری به وجود آمد باید گفت که از زمان خصوصی‌سازی ما در حوز تلفن ثابت عقب‌گرد داشتیم چرا نباید از وضعیت کارشناسان و بازنشسته‌ها و کارگزاران روستایی مخابرات گفت که اکنون با چه مشکلاتی دست و پنجه نرم می‌کنند. آقایان وقت انتقاد سراغ وزیر می‌آیند اما در زمان قانون گذاری ما را فراموش می‌کنند.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۲۱:۰ - ۱۳۹۸ دوشنبه ۲۲ مهر

مدیرعامل اولین اپراتور خصوصی پست ایران گفت: اولین اپراتور خصوصی پست کشور در نظر دارد فعالان پستی را از سراسر کشور دور هم جمع کند تا آن ها بتوانند در یک فضای تعاملی کم و کاستی های خود را بپوشانند.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۱۹:۰ - ۱۳۹۸ دوشنبه ۲۲ مهر

به گزارش پیوست، بانک رفاه کارگران و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تفاهم‌نامه‌ای با هدف توسعه زیرساخت‌های صندوق سرمایه‌گذاری و ایجاد شتاب دهنده در رویداد رفاتک چلنج امضا کردند. مدیرعامل بانک رفاه کارگران در این رویداد اعلام کرد این تفاهم نامه قرار است باعث تسهیل فعالیت استارت آپ‌ها از نظر مالی و رگولاتوری شود.

ادامه مطلب