ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۱:۰ - ۱۳۹۷ چهارشنبه ۲۵ مهر

به گزارش تسنیم، با توجه به اشباع بازار مشترکان تلفن همراه در کشور و کاهش شیب افزایشی در ضریب نفوذ آن‌ها، نگاهی بر آمار جدید تغییر و تحولات در این عرصه داشتیم و به وضعیت ارتباطات همراه پرداختیم که ماحصل آن در این گزارش ارائه شده است.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۲۳:۰ - ۱۳۹۷ سه شنبه ۲۴ مهر

به گزارش تسنیم، گزارش‌های آماری و تحلیلی جدید نشان می‌دهد که ضریب نفوذ تلفن همراه در کشور از مرز ۱۱۰ درصد گذشته و البته نمودار رشد این شاخص با شیب بسیار کمتری به نسبت سال‌های قبل افزایشی است.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۲۱:۰ - ۱۳۹۷ سه شنبه ۲۴ مهر

به گزارش پیوست، سال گذشته شرکت ارتباطات زیرساخت اعلام کرد که از جمله برنامه‌هایش در سال ۹۷، آزادسازی خدمات و سرویس‌هایی خواهد بود که به توسعه‌ی فعالیت بخش خصوصی ارتباطات کشور کمک خواهد کرد. در همین راستا صادق عباسی شاهکوه، مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت وعده داد که سرویس مکالمات بین‌الملل از انحصار این شرکت خارج و واگذاری ارائه‌ی خدمات مکالمات تلفنی بین‌الملل به شرکت‌های خصوصی تا شهریور ماه سال ۹۷ اتفاق خواهد افتاد.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۱۹:۰ - ۱۳۹۷ سه شنبه ۲۴ مهر

به گزارش ایسنا، رئیس کمیته‌ی سلامت شورای شهر تهران از عدم رعایت استانداردهای لازم برای دکل‌های مخابراتی سازمان‌ها انتقاد کرد.
ناهید خداکرمی در تذکر پیش از دستور خود در جلسه‌ی شورای شهر تهران با اشاره به وضعیت دکل‌های مخابراتی در شهر تهران گفت: خوشبختانه سازمان مقررات رادیویی به این موضوع حساس هستند و عمده‌ی این دکل‌ها دارای مجوز از سازمان مقررات رادیویی هستند.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۱۷:۰ - ۱۳۹۷ سه شنبه ۲۴ مهر

به گزارش تسنیم، با وجود اینکه در صحن مجلس و در حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفته شد بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای به بازی‌‌های رایانه‌ای و موبایلی با مؤلفه‌هایی از جنس خشونت، ترس، استفاده از مشروبات الکلی رده‌بندی سنی می‌دهد، اما این بنیاد نپذیرفت.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۱۵:۰ - ۱۳۹۷ سه شنبه ۲۴ مهر

به گزارش تسنیم، نماد صندوق سرمایه‌گذاری جسورانه‌ی فناوری بازنشستگی در سامانه‌ی پس از معاملات درج شد تا بدین ترتیب تامین مالی صندوق بازنشستگان با استفاده از استارتاپ‌ها رونق بگیرد.
شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه‌ی وجوه(سمات) از درج نماد صندوق صندوق سرمایه‌گذاری جسورانه‌ی فناوری بازنشستگی در سامانه‌ی پس از معاملات خبر داد.
بر پایه‌ی این گزارش، صندوق بازنشستگی کشوری موسس این صندوق ۱۰ میلیارد تومانی است و در حوزه‌ی بیمه و بازنشستگی و با حمایت از استارتاپ‌های حوزه‌ی بازنشستگی و سالمندی توسط هولدینگ مالی، بانکی و سهام صندوق بازنشستگی کشوری اقدام به تامین مالی خواهد کرد.

ادامه مطلب
سخت‌افزار
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۷ سه شنبه ۲۴ مهر

TSMC، تولیدکننده‌ی تراشه‌ی تایوانی برنده‌ی تمامی سفارشات تراشه‌ی ۲۰۱۸ اپل برای پردازنده‌ی A12 Bionic بود که در جدیدترین آیفون‌ها و آیپدهای آینده استفاده شدند اما حالا Digi Times می‌گوید TSMC برنده‌ی انحصاری ۲۰۱۹ تراشه‌های A13 اپل هم است.

ادامه مطلب
گوناگون
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۷ سه شنبه ۲۴ مهر

گزارش جدیدی از اینتل و Ovum، انتظارات شرکت‌ها برای رشد شبکه‌های سلولار 5G را در طول ده سال آینده نشان می‌دهد که نتایج حیرت‌انگیزی هستند: ویدئوها ۹۰ درصد اطلاعات 5G را استفاده می‌کنند، اما واقعیت مجازی و افزوده‌ی 5G هم به نقطه‌ی اوج می‌رسند. بازی‌سازی تا سال ۲۰۲۸ – جدای از استفاده‌ی صنعتی – ۹۰ درصد اطلاعات واقعیت افزوده‌ی 5G را مصرف می‌کند.

ادامه مطلب