ایران
اندیشه سبز خزر۲۳:۰ - ۱۳۹۷ چهارشنبه ۲ خرداد

ساختار پیشنهادی زنجیره‌ی ارزش فضایی کشور توسط سازمان فضایی ایران در هفدهمین جلسه‌ی کمیسیون راهبردی شورای عالی فضایی کشور ارایه شد.
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، محمد جواد آذری جهرمی در هفدهمین جلسه‌ی کمیسیون راهبردی شورای عالی فضایی با اشاره به اینکه در حال حاضر ساختار زنجیره‌ی فضایی کشور ساختار مناسبی نیست و باید اصلاح شود، گفت: در این حوزه پژوهشگاه های مختلفی فعال هستند که به صورت جزیره‌ای و موازی کاری فعالیت می‌کنند و باید برنامه‌ی تقسیم‌بندی ملی را داشته باشیم تا هر بخشی بداند چه کاری را انجام می‌دهد.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۲۱:۰ - ۱۳۹۷ چهارشنبه ۲ خرداد

به گزارش ایلنا، عضو کمیته‌ی تعیین مصادیق مجرمانه اعلام کرد: از آنجا که پیشنهاددهندگان رفع فیلتر توئیتر، اکثریت را در این کمیته تشکیل می‌دهند، در صورت تشکیل جلسه به نظر می‌رسد توئیتر رفع فیلتر شود.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۱۹:۰ - ۱۳۹۷ چهارشنبه ۲ خرداد

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در واکنش به سخنان دادستان کل کشور گفت: آنچه که در بررسی‌های انجام شده مشخص شد، فیلتر توئیتر در کارگروه تعیین مصادیق و محتوای مجرمانه و در سال ۸۸ تصویب شده و ابلاغیه‌ی فیلتر توئیتر به وزارت ارتباطات بر اساس این مصوبه بوده است.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۱۷:۰ - ۱۳۹۷ چهارشنبه ۲ خرداد

به گزارش تسنیم، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با اشاره به نسل جدیدی از کارآفرینان که در قالب استارتاپ‌ها با سنین زیر ۳۰ سال در جامعه فعالیت می‌کنند گفت: این جوانان دارای شرکت‌هایی هستند که ابعاد فروش آن‌ها چند هزار میلیاردی است.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۱۵:۰ - ۱۳۹۷ چهارشنبه ۲ خرداد

وزیر ارتباطات گفت:‌ در زمان دولت یازدهم مذاکراتی با تلگرام در حیطه‌ی رعایت الزامات فرهنگی کشور انجام شده است که البته توافق‌هایی هم به دست آمده و تلگرام ملاحظات ما در مورد کانال‌های غیراخلاقی یا کانال‌های مرتبط با تروریسم را لحاظ کرده است.

ادامه مطلب
سخت‌افزار
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۷ چهارشنبه ۲ خرداد

سرانجام و پس از دو سال، اینتل CPUهای ۱۰ نانومتری Cannon Lake را به بازار عرضه می‌کند. پردازنده‌ی نسل هشتم i3-8121U، دارای ۲ هسته و ۴ رشته‌ی پردازشی است، فرکانس پایه‌ی آن ۲.۲ گیگاهرتز است که در حالت بهبود فرکانس به ۲.۳ گیگاهرتز افزایش می‌یابد.

ادامه مطلب
گوناگون
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۷ چهارشنبه ۲ خرداد

طراحی مجدد بزرگ اسنپ‌چت به طور وسیعی مورد استقبال قرار نگرفت، و این منجر به کاهش رشد اسنپ و در نهایت یک طراحی دیگر برای آن شد. حالا The Information گزارش می‌کند که به رغم احتیاط مهندسین اسنپ‌چت و عملکرد متوسط آن در طول آزمایش قبل از راه‌اندازی، طراحی مجدد جدید عرضه شد.

ادامه مطلب