امنیت
اندیشه سبز خزر۸:۰ - ۱۳۹۸ دوشنبه ۲۸ مرداد

به گزارش آی‌تی‌ ایران، فیسبوک، مالک اینستاگرم، به تازگی از توسعه طرح Data Abuse Bug Bounty یا همان پرداخت جایزه در ازای شناسایی برنامه‌های جاسوسی در پلتفرم‌های خود خبر داد و اعلام کرد که افراد می‌توانند با شناسایی اپلیکیشن‌های متفرقه اینستاگرمی ‌که از اکانت‌های کاربران این پلتفرم سوءاستفاده می‌کنند، جایزه‌ای را که برای این کار اختصاص داده شده، دریافت نمایند.

ادامه مطلب
گوناگون
اندیشه سبز خزر۷:۰ - ۱۳۹۸ دوشنبه ۲۸ مرداد

به گزارش آی‌تی ایران، شرکت Alienware که جزو زیرمجموعه‌های شرکت بزرگ Dell محسوب می‌شود، اخیرا و به منظور رقابت با نمایشگرهای گیمینگ 4K شرکت انویدیا، از مانیتور 55 اینچی مجهز به پنل OLED خود پرده برداشت.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۵:۰ - ۱۳۹۸ دوشنبه ۲۸ مرداد

به گزارش شرکت مخابرات ایران، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، دوشنبه ۲۸ مردادماه ۱۳۹۸ به صورت سرزده با مهندس سیدمجید صدری دیدار کرد.
به مناسبت فرارسیدن عید سعید غدیر خم، مهندس آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، روز دوشنبه، ۲۸ مردادماه ۱۳۹۸ به صورت سرزده با مراجعه به دفتر مهندس سیدمجید صدری، مدیرعامل شرکت، با وی دیدار و گفت و گو کرد.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۳:۰ - ۱۳۹۸ دوشنبه ۲۸ مرداد

اتحادیه صادرکنندگان نرم افزار از احتمال لغو حضور پاویون جمهوری اسلامی ایران در نمایشگاه فناوری اطلاعات جیتکس ۲۰۱۹ خبر داد.
به نقل از اتحادیه صادرکنندگان نرم افزار، اگرچه شرکتهای سرآمد ایران در حوزه فناوری‌های نوین، چندسالی است که به طور مستمر در نمایشگاه فناوری اطلاعات جیتکس دوبی حضور داشته‌اند، امسال به دلیل عدم تخصیص بودجه، احتمال لغو برپایی پاویون ایران وجود دارد.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۱:۰ - ۱۳۹۸ دوشنبه ۲۸ مرداد

به گزارش پیوست، بازار اپراتورهای مجازی شبکه تلفن همراه (MVNO) اروپا از قدیمی‌ترین و بالغ‌ترین بازارهای جهان است که فرصت‌ها و چالش‌هایی را تجربه می‌کند.تحقیق vanninventures که سرمایه‌گذار کسب وکار است و بر مخابرات و اینترنت اشیا تمرکز دارد، با عنوان «بازار MVNO اروپایی در سال ۲۰۱۹» این فرصت‌ها را برای MVNOها و سهم شان از بازار بررسی می‌کند و به روندهای غالب در این زمینه می‌پردازد. این گزارش نشان می‌دهد که چگونه موقعیت‌های خاص بازار تلفن‌همراه در کشورهای اروپایی این قاره را به یک فضای پرسود برای اپراتورهای مجازی شبکه تلفن‌همراه تبدیل کرده است. حدود ۴۶۷ میلیون مشترک تلفن همراه در قاره اروپا در پایان سال ۲۰۱۸ وجود داشته که برابر با ۸۶ درصد از جمعیت است و تخمین زده می‌شود که ۱۱۱ میلیون مشترک از این تعداد، مشترکان اپراتورهای مجازی‌اند. اروپا با گذشت ۲۰ سال از میزبانی‌ اولین اپراتور شبکه مجازی همراه، هنوز هم منطقه‌ای موفق در زمینه MVNOها است.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۲۱:۰ - ۱۳۹۸ يکشنبه ۲۷ مرداد

به گزارش مهر معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، مطالعه سیارات فراخورشیدی در سال های اخیر به یکی از شاخه های مهم اختر فیزیک تبدیل شده است. انگیزه اصلی در این تحقیقات مطالعه شکل گیری سیاراتی است که امکان شکل گیری حیات در آنها وجود دارد.

ادامه مطلب
گوناگون
اندیشه سبز خزر۱۹:۰ - ۱۳۹۸ يکشنبه ۲۷ مرداد

به گزارش مهر به نقل از شرکت مخابرات ایران، سید مجید صدری با تبریک فرا رسیدن عید سعید غدیرخم اظهار داشت: به منظور پیاده سازی نقش‌های مسئولیت اجتماعی شرکت مخابرات ایران و در راستای تحقق ارتباطی فراگیر، تمام تماس های تلفن ثابت به ثابت درون استانی و بین استانی از ساعت ۲۴ دوشنبه ۲۸ مردادماه ۹۸ تا ساعت ۲۴ سه‌شنبه ۲۹ مرداد در سراسر کشور رایگان است.

ادامه مطلب