امنیت
اندیشه سبز خزر۱۴ ساعت پیش

به گزارش پیوست، شبکه زیرساخت کشور دیروز هم مورد حمله گروه یا گروهی از هکر‌ها قرار گرفته است. هنوز جزییاتی از این حمله از سوی شرکت ارتباطات زیرساخت اعلام نشده است ولی دیشب (۲۷ بهمن) در رویداد «سوار ابرها» شرکت ابرآروان اعلام شد که امروز ایران شاهد حمله علیه زیرساخت‌های ارتباطی خود بوده است.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۱۶ ساعت پیش

رییس دانشکده روانشناسی وعلوم تربیتی دانشگاه علامه طباطبایی با اشاره به اهمیت داده در توسعه علمی کشور، اظهار کرد: داده‌های ما شنیدنی هستند و داده‌های واقعی نداریم؛ در حالی که استفاده از VPN باعث می‌شود بخشی از داده‌های درون جامعه خودمان را از دست بدهیم.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۱۸ ساعت پیش

در حالی‌که وزیر ارتباطات از تصمیم‌گیری درباره خدمات ارزش افزوده با نظر مرکز ملی فضای مجازی خبر داده بود، رئیس رگولاتوری اعلام کرد که با جمع‌بندی این نظرات در این مرکز و طرح این نظرات در جلسه بعدی کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، درباره این خدمات تصمیم‌گیری خواهد شد.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۲۰ ساعت پیش

به گزارش فارس، رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با بیان اینکه سیم کارت‌های فعال در سطح کشوردارای هویت هستند،گفت: با توجه به گام های خوبی که برای جلوگیری از مزاحمت های پیامکی و صوتی انجام داده ایم هیچ سیم کارت بدون هویتی نداریم.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۲۲ ساعت پیش

به گزارش آی‌تی‌من، پس از خروج آمریکا از برجام و آغاز دور دوم تحریم‌های این کشور علیه ایران، کره جنوبی جزو نخستین کشورهایی بود که با آمریکا همراه شد. حالا که بیش از دو سال از این ماجرا گذشته، شاهد جمع‌آوری تابلوهای سامسونگ و ال‌جی از سردر فروشگاه‌های لوازم خانگی هستیم. اما ماجرا چیست؟

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۱۷:۰ - ۱۳۹۸ يکشنبه ۲۷ بهمن

به گزارش پیوست، دیروز عصر (۲۶ بهمن) با برگزاری جلسه شورای عالی فضای مجازی به ریاست رئیس جمهوری علاوه بر ادامه بررسی طرح کلان و معماری شبکه ملی اطلاعات، اهداف حوزه محتوا مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد اقتصاد محتوای داخلی در افق ۱۴۰۴، به میزان ۱۵ درصد اقتصاد دیجیتال کشور باشد. از سوی دیگر در این جلسه مقرر شد که ارائه خدمات ویدئو درخواستی یا VOD با حداقل ۱۰ میلیون کاربر فعال از طریق سامانه‌ها و سکوهای داخلی ارائه شود و سهم ترافیک محتوایی گروه‌های سنی کودک و نوجوان نیز به ۱۵ درصد از ترافیک محتوایی کشور برسد.

ادامه مطلب
گوناگون
اندیشه سبز خزر۱۵:۰ - ۱۳۹۸ يکشنبه ۲۷ بهمن

به گزارش زومیت، در پی توافق شرکت ناظر بر دامنه‌های دات‌کام با وزارت بازرگانی آمریکا، احتمالا قیمت این دامنه‌ها برای نخستین‌بار در هشت سال گذشته، افزایش خواهد یافت.

ادامه مطلب
موبایل و تبلت
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۸ يکشنبه ۲۷ بهمن

مایکروسافت این روزها در تدارک برگزاری مراسمی‌ در فصل بهار پیش روست تا از محصولات جدید خود که گفته می‌شود سرفیس گو 2 و سرفیس بوک 3 بخشی از آن خواهند بود، رونمایی کند.

ادامه مطلب