ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۸:۰ - ۱۳۹۷ چهارشنبه ۷ آذر

به گزارش پیوست، طرح «ساماندهی پیام‌رسان‌های اجتماعی» که یکشنبه (۲۷ آبان) به کمیسیون فرهنگی اعلام وصول شد، برای پیام‌رسان‌های خارجی تکالیفی تعیین کرده که در صورت عدم اجرای آن از سوی این سرویس‌های خارجی، فعالیت‌شان در کشور متوقف خواهد شد. خبری که احمد سالک، عضو کمیته‌ی فضای مجازی مجلس تاکید می‌کند.
از جمله موارد محدود کننده‌ی این طرح برای فعالیت پیام‌رسان‌های خارجی می‌‌توان به فصل اول این طرح با عنوان «شرایط و ضوابط فعالیت»‌ و ماده‌ی ۲ این فصل اشاره کرد.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۷:۰ - ۱۳۹۷ چهارشنبه ۷ آذر

به گزارش ایلنا، بازار گوشی‌ تلفن‌ همراه طی ماه‌های اخیر با التهابات فراوانی روبرو بود و افزایش نرخ ارز مهم‌ترین علت ایجاد قیمت‌های نجومی در این بازار بود.
با وجود کاهش نرخ ارز طی دو ماه اخیر همچنان شاهد بالا بودن قیمت‌ها در این بازار هستیم و دلار ۱۲ هزار تومانی هنوز نتوانسته بر روند قیمت گوشی تاثیر بگذارد.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۵:۰ - ۱۳۹۷ چهارشنبه ۷ آذر

به گزارش ایسنا، مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات یزد، صرفه‌جویی‌های میلیاردی در حوزه‌های مختلف با اجرای دولت الکترونیک را یک حقیقت غیرقابل باور اما ممکن دانست و افزود: نمونه‌ی بارز این موضوع استفاده از کارت‌های بانکی به عنوان کارت سوخت بود که قریب ۳۳۰ میلیارد تومان صرفه‌جویی در هزینه‌ها را برای کشورمان به دنبال خواهد داشت.
اکرم فداکار با اشاره به این که زیرساخت‌های ایجاد شده در حوزه‌ی ارتباطات و فناوری اطلاعات، لازمه‌ی تحول اقتصاد دیجیتال است، اظهار کرد: سهم حوزه‌ی IT از اقتصاد دنیا ۲۰ درصد است که سهم قابل توجهی محسوب می‌شود لذا لازم است که جهت توسعه‌ی اقتصادی کشورمان، این حوزه در تمام بخش‌ها لحاظ شود.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۳:۰ - ۱۳۹۷ چهارشنبه ۷ آذر

به گزارش ایسنا، معاون وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه هات‌گرام و تلگرام طلایی از سوی شرکت‌های دانش‌بنیان با توسعه‌ی نسخه‌ای از تلگرام پیاده‌سازی شده‌اند، گفت: تا پایان آذر ماه این پیام‌رسان‌ها از تلگرام جدا می‌شوند و در صورت عدم دریافت مجوزهای لازم غیر قانونی می‌شوند.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۱:۰ - ۱۳۹۷ چهارشنبه ۷ آذر

به گزارش پیوست، رئیس سازمان نظام‌ صنفی رایانه‌ای کشور (نصر) در نشست خبری خود و در پاسخ به سوال پیوست در مورد جزییات اختصاص ارز به فعالان حوزه‌ی فاوا اعلام کرد که تخصیص ارز دولتی، تنها برای تعداد محدودی (حدود شش شرکت) از شرکت‌های حوزه نرم‌افزار و خدمات آی‌تی صورت گرفته و سایر شرکت‌ها با مشکلات بسیاری مواجه هستند.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۲۳:۰ - ۱۳۹۷ سه شنبه ۶ آذر

به گزارش پیوست، عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس از برگزاری حداقل ۶۰ تا ۷۰ درصدی مراحل انتخابات ریاست جمهوری، خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی آینده به صورت الکترونیکی خبر می‌دهد. بر اساس اظهارات او به همین دلیل نیز در طرح «جامع نظام انتخابات» الزامات برگزاری انتخابات به صورت الکترونیکی مورد توجه قرار گرفته است.
محمد محمودی شاه‌نشین، عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس، در مورد نحوه‌ی برگزاری انتخابات الکترونیکی در طرح «جامع نظام انتخابات» به خبرنگار پارلمانی پیوست گفت: «ابتدا قرار بود لایحه‌ی جامع نظام انتخابات توسط دولت به مجلس ارائه شود اما این اتفاق صورت نگرفت. در نهایت اعضای کمیسیون شوراها و امور داخلی به همراه کمیته‌ی کار مجلس، دو طرح را برای بررسی قوانین انتخابات تهیه کردند. در این طرح‌ها بحث انتخابات الکترونیکی نیز مطرح شده و برگزاری انتخابات الکترونیکی الزامی در نظر گرفته شده است.»

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۲۱:۰ - ۱۳۹۷ سه شنبه ۶ آذر

به گزارش ایرنا، معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حساب توئیتر خود نوشت: کارت سوخت و استعلام یارانه‌ی کالایی دو خدمت اصلی دولت را می‌توان از طریق تلفن همراه با کد دستوری #4* پیگیری کرد.
امیرناظمی در توئیت خود آورده است: کد دستوری #4* به طور انحصاری برای دولت الکترونیک تعریف شده است و از این پس همه‌ی خدمات دولتی با همین کد خواهد بود.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۱۹:۰ - ۱۳۹۷ سه شنبه ۶ آذر

به گزارش ایلنا، معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: شرکت‌های داخلی توانستند با بومی‌سازی تلگرام و ساخت اپلیکیشن‌های هاتگرام و طلاگرام به عدد ۳۵ میلیون نصب، دست پیدا کنند.
حمید فتاحی در نشست خبری رویداد نوآورانه‌ی پیام‌آورد، گفت: متاسفانه پیام‌رسان‌های داخلی نتوانستند آن‌طور که باید با استقبال مردم روبرو شوند و این سناریو اتفاقی نیست و به‌علت عملیات رسانه‌ای و البته بدعمل کردن مجری قانون است و این ذهنیت در جامعه ایجاد شده که پیام‌رسان‌های داخلی از امنیت لازم برخوردار نیستند.

ادامه مطلب