محبوب ترین ها
ایران و جهان
سارا محمد علیئی۱:۰ - ۱۳۹۶ يکشنبه ۲۰ اسفند

وزیر ارتباطات گفت: رفع فیلتر شبکه‌های اجتماعی یوتیوب و توییتر مستلزم تصمیم‌گیری ۳ قوه است. به گزارش مهر، محمدجواد آذری جهرمی در نخستین نشست خبری آنلاین خود گفت: نخستین پارک نوآورانه‌ی تجاری حوزه‌ی فناوری اطلاعات اردیبهشت‌ ماه در مشهد راه‌اندازی می‌شود.

ادامه مطلب
ایران و جهان
سارا محمد علیئی۳:۰ - ۱۳۹۶ پنج شنبه ۱۷ اسفند

عضو کمیته سیاست‌گذاری هفتمین جشنواره‌ی ملی فناوری اطلاعات و ارتباطات (فاوا) از دریافت ۲۷۰ تقاضای شرکت‌های حوزه‌ی ICT و عدم تمایل صادرکنندگان نرم‌افزار برای حضور در این جشنواره خبر داد.
به گزارش مهر به نقل از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، فرامرز رستگار با اشاره به تشکیل کمیته‌ی سیاست‌گذاری هفتمین جشنواره‌ی فاوا در آذرماه سال جاری گفت: در این کمیته محورهای مختلف جشنواره در قالب ۵ کارگروه کسب‌وکارهای نوآورانه، استارتاپ‌ها، دستگاه برتر در دولت الکترونیک، صادرات محصولات دانش‌بنیان و کارگروه پژوهش‌های منتهی به فناوری مشخص شدند.

ادامه مطلب
ایران و جهان
سارا محمد علیئی۳:۰ - ۱۳۹۶ چهارشنبه ۱۶ اسفند

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در همایش تهران هوشمند گفت: باید یک مدل خاص تعریف کنیم تا به ماکسیمم خدمت‌رسانی به مردم برسیم. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما، محمدجواد آذری جهرمی در همایش تهران هوشمند که با حضور شهردار تهران، اعضای شورای شهر، معاونان شهرداری و فعالان حوزه فناوری اطلاعات گفت: ۷۰ درصد از جمعیت دنیا در پنج درصد از مساحت کره خاکی مستقر هستند.

ادامه مطلب
ایران و جهان
سارا محمد علیئی۵:۰ - ۱۳۹۶ سه شنبه ۱۵ اسفند

محققان دانشگاه مالک اشتر با توسعه‌ی فناوری‌هایی چون فرستنده‌، گیرنده و سامانه‌های کنترل، موفق به ساخت سامانه‌های‌ موقعیت‌یاب زمین‌پایه شدند که به گفته‌ی آن‌ها این سامانه می‌تواند جایگزین سامانه‌ی GPS شود.

ادامه مطلب
ایران و جهان
سارا محمد علیئی۱:۰ - ۱۳۹۶ سه شنبه ۱۵ اسفند

زیرساخت‌های لازم برای ارائه‌ی فناوری نسل ۳ و ۴ تلفن همراه به‌ عنوان یکی از فناوری‌های مورد نیاز برای تحقق شهر هوشمند در تمامی شهرهای کشور فراهم‌ شده است.
به گزارش روابط عمومی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی، حسین فلاح جوشقانی در همایش "زیرساخت‌های شهر هوشمند و فرصت‌های همکاری استراتژیک" با اشاره به مطلب فوق افزود: علاوه بر این توسعه و دسترسی پر سرعت DSL به‌ عنوان یکی از عناصر شهر هوشمند، از اهداف اصلی وزارت ارتباطات است.

ادامه مطلب
ایران و جهان
سارا محمد علیئی۷:۰ - ۱۳۹۶ دوشنبه ۱۴ اسفند

کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، مقررات جدیدی برای ارائه‌ی خدمات محتوایی پیامکی تصویب کرد که بر مبنای این مصوبه، ارسال پیامک بدون اخذ اجازه‌ی قبلی از مشترک توسط اپراتورها ممنوع شد.

ادامه مطلب
ایران و جهان
سارا محمد علیئی۵:۰ - ۱۳۹۶ دوشنبه ۱۴ اسفند

دارندگان گوشی تلفن همراه در صورت تغییر سیم‌کارت باید فرآیند انتقال بهره‌بردار را انجام دهند، در غیر اینصورت دستگاهشان روی سیم‌ کارت جدید فقط به مدت ۳۰ روز قابل‌ استفاده خواهد بود.

ادامه مطلب