محبوب ترین ها
ایران
اندیشه سبز خزر۲۳:۰ - ۱۳۹۷ دوشنبه ۱۴ خرداد

بدافزار پیچیده و ناشناخته‌ای که سیستم‌عامل‌های ویندوز را هدف قرار می‌دهد، در تازه‌ترین بررسی‌های کارشناسان مرکز افتای ریاست جمهوری، شناسایی شد.
مرکز مدیریت راهبردی افتا، اعلام کرد که این بدافزار کاملا منحصر به فرد، توسط این مرکز کشف و Norxa نامیده شده و با هدف جاسوسی و جمع‌آوری اطلاعات طراحی شده است. این بدافزار دارای قابلیت دریافت دستور از سرور C&C و اجرای عملیات‌های خرابکارانه در سیستم قربانی نیز هست.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۲۱:۰ - ۱۳۹۷ دوشنبه ۱۴ خرداد

به گزارش همشهری آنلاین، مرکز امداد و هماهنگی رایانه‌ای (ماهر) توجه ویژه‌ی خود را معطوف به اقدام متقابل با رخدادهای فضای تبادل اطلاعات کرده است.
در بحث انقلاب اینترنت که تغییرات سریعی در زندگی ایجاد کرده است تغییرات حتی از انقلاب صنعتی هم بیشتر بوده است. در میان این تغییرات، در بحث ارتقاء سلامت فرهنگ اینترنت، مشکل اساسی امنیت فضای تبادل اطلاعات بوده، به صورتی که در هر لحظه حجم زیادی از رخدادهای امنیتی در این فضا در حال وقوع می‌باشد.
با توجه به اهمیت پاسخگویی به رخدادهای فضای تبادل اطلاعات داده و ایجاد مراکز پاسخگویی به رخدادهای امنیت کامپیوتر (CSIRT) در کشورهای مختلف از جمله کشورهای حوزه‌ی خلیج فارس ایجاد مرکزی مشابه در کشور الزامی به نظر می‌رسد لذا تشکیل مرکز CSIRT در سطح وزارتخانه در دستور کار قرار گرفت.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۱۹:۰ - ۱۳۹۷ دوشنبه ۱۴ خرداد

معاون علمی فناوری رئیس جمهور بر لزوم بهره‌مندی از ظرفیت شبکه‌ی مخابرات برای تقویت پیام‌رسان‌های داخلی تاکید کرد.
به گزارش شرکت مخابرات ایران، نشست مشترک مجید صدری مدیرعامل شرکت مخابرات ایران و سورنا ستاری معاون علمی فناوری رئیس‌جمهور با هدف تعامل و همکاری‌های راهبردی در زمینه‌ی کسب‌وکارهای نوپا و تقویت استارتاپ‌های این بخش، برگزار شد.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۱۷:۰ - ۱۳۹۷ دوشنبه ۱۴ خرداد

به گزارش «فناوران»، با فرا رسیدن ایام برگزاری مسابقات والیبال لیگ ملت‌ها و همچنین جام جهانی فوتبال بازار تبلیغات شرکت‌های عرضه کننده‌ی تلویزیون داغ شده است.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۱۵:۰ - ۱۳۹۷ دوشنبه ۱۴ خرداد

در پی انتشار اخباری مبنی بر عضویت اجباری کاربران در پیام‌رسان سروش بدون اطلاع و درخواست خودشان، مرکز ملی فضای مجازی کشور اعلام کرد در صورت دریافت مستندات از سوی مدعیان مذکور، موضوع را در اسرع وقت بررسی خواهد کرد.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۲۳:۰ - ۱۳۹۷ يکشنبه ۱۳ خرداد

به گزارش مهر، به نقل از سازمان فضایی ایران، نشست هم‌اندیشی و بررسی رویکردهای ایران در اجلاس کمیته‌ی استفاده‌ی صلح‌آمیز از فضای ماورای جو سازمان ملل متحد (COPUOS) توسط سازمان فضایی ایران و با حضور تمامی فعالان و بازیگران صنعت فضایی کشور در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار شد.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۲۱:۰ - ۱۳۹۷ يکشنبه ۱۳ خرداد

به گزارش مهر، به نقل از شرکت مخابرات ایران، سیدمجید صدری مدیرعامل شرکت مخابرات ایران و رضا صالحی امیری رئیس کمیته‌ی ملی المپیک در راستای گسترش همکاری‌های دو جانبه در حمایت از ورزش قهرمانی و همگانی و استفاده از ظرفیت‌های شبکه‌ی مخابرات برای تحقق این موضوع، دیدار و گفتگو کردند.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۱۹:۰ - ۱۳۹۷ يکشنبه ۱۳ خرداد

به گزارش مهر، به نقل از سازمان فضایی ایران، مرتضی براری در بازدید از برخی از پروژه‌های طراحی و ساخت ماهواره‌های بومی گفت: در حال حاضر چندین پروژه‌ی ماهواره‌ای در دستور کار مراکز دانشگاهی و پژوهشی کشور بوده که امیدواریم در سال جاری با تداوم روند کنونی پیشرفت کار، شاهد اتمام برخی از این پروژه‌ها بوده و مابقی نیز در ابتدای سال آتی به پایان برسند.

ادامه مطلب