تکنولوژی
الناز فرجی۱۴:۱۳ - ۱۳۹۵ چهارشنبه ۲۹ ارديبهشت

وقتی که هدفون های جدید به بازار می آیند ، خیلی از ویژگی های سخت افزاری آن ها تنوع بیشتری برای راحتی بیشتر مشتری پیدا میکنند . اما آخرین آنها از این رویکرد استاندارد با شکلی خاص و دوگانه عبور میکند و مناسب هر کسی است که به دنبال صدای تنظیم شده است . نه تنها هدفون های nura سبک داخل و دور گوش را تلفیق میکند ؛ بلکه تکنولوژی صدایش طوری طراحی شده که به صورت خودکار شنیدن را میسنجد و صدا را با شنونده هماهنگ میکند . یکی از دلایلی که موسیقی به سمت ذهن میرود همین است ، اساسا همه اش فرکانس های هماهنگ است که وارد کانال گوش میشود و پوسته ی غشایی را به لرزش در میاورد . در حالیکه ساختار کلی گوش ممکن است از فرد به فردی دیگر مشابه باشد اما تنوع در آناتومی منجر به تفاوت های زیاد در احساس میشود . زمانی که امواج صدا به پرده ی گوش میخورند باعث میشوند که استخوان های گوش میانی سیگنال ها را به گوش درونی بفرستند ، لرزش ها ظاهرا صداهای آرامی تولید میکنند که از طریق کانال گوش ما باز پس فرستاده میشوند . هدفون های nura طراحی شده اند تا از هماهنگی OAE ( انعکاس اتوآکوستیک) برای تشخیص اطلاعات استفاده کنند .

ادامه مطلب
تکنولوژی
الناز فرجی۱۲:۳۰ - ۱۳۹۵ چهارشنبه ۲۹ ارديبهشت

سیاره زمین با جمعیت جهانی که به صورت سریع در حال رشد بوده و مقدار محدودی زمین کشاورزی برای همه وجود دارد محکوم به نابودی است. این بدان معنا است که نیاز به کشف اینکه چگونه داشته های خود را به حداکثر برسانیم داریم و در این زمینه محققان پیشرفت عمده ای در بدست آوردن محصولات بیشتر بدست آورده اند.
زیست شناسان دانشگاه هاربر یک تکنیک جدید کشاورزی که در آن محصول شان به طور باور نکردنی 50 درصد افزایش می یابد کشف کرده اند. آنها با استفاده از جهش ژنتیکی ایجاد شده توانستند که مقدار زیادی ذرت تولید کنند.

ادامه مطلب
گوناگون
الناز فرجی۱۰:۱۹ - ۱۳۹۵ چهارشنبه ۲۹ ارديبهشت

ممکن است که تسلا در ساخت جهانی بهتر با استفاده از ماشین های برقی سازگار با محیط زیست به خود افتحار کند اما از دغدغه ها و نگرانی های اخلاقی مصون نیست. Mercury News کشف کرده که حداقل یکی از پیمانکاران تسلا با استفاده از قراردادی فرعی، دستمزد پایینی (کمتر از 5 دلار برای ساعت) به نیروی کار خود در شرق اروپا می دهد. شرکت های شریک از پرداخت اضافه کار حتی برای جبران صدمات اجتناب می کنند. این شیوه برای پیمانکاران کارخانه های مهم که خواهان کسر هزینه استفاده از نیروی کار آمریکا هستند اعمال می شود که 52 دلار در ساعت برای انجام وظایف مشابه هزینه می کنند.

ادامه مطلب
تکنولوژی
سارا محمد علیئی۸:۰ - ۱۳۹۵ چهارشنبه ۲۹ ارديبهشت

دانشمندان دانشگاه برکلی کالیفرنیا در قالب این پروژه ژاکارد گوگل،نخی را اختراع کرده اند که تحت تاثیر الکتریسیته به صورت پویا تغییر رنگ خواهد داد. دانشمندان قصد دارند از این نخ در نمایشگر های پوشیدنی و لباس های هوشمند استفاده کنند.
تکنولوژی ساخت این نخ Ebb نام گرفته است الیاف در درون خود رنگ دانه هایی دارند که تحت تاثیر جریان های الکتریکی تغییر رنگ پیدا می کنند. آنها قصد دارند پارچه لباس را به گونهای طراحی کنند که مانند جوهر الکترونیکی عمل کند. علاوه بر این سازندگان اعلام کردند درصدد این هستند که در آینده ی نزدیک فرد بر روی مچ دست خود پیام هایش را در شبکه های اجتماعی چک کندو تماس های دریافتی و از دست رفته خود را مشاهده نماید.

ادامه مطلب
نرم افزار
سارا محمد علیئی۶:۰ - ۱۳۹۵ چهارشنبه ۲۹ ارديبهشت

توییتر قصد دارد به منظور ارائه آزادی بیشتر به کاربران این وب سایت محدودیت 140 کاراکتری تصاویر و لینک ها را حذف کند این کار در چند هفته آینده عملیاتی خواهد شد.
در حال حاضر، طول پیام ها حتی پس از فشرده سازی در شبکه های اجتماعی از 23 حرف تجاوز نمیکند. مدیر این سایت اعلام کرد تغییرات احتمالی در ماه ژانویه اجرایی خواهد شد.همچنین امکان ارسال پیام با متون بزرگ و قرار دادن چند توئیت متوالی در پیام نیز امکان پذیر خواهد بود.

ادامه مطلب
تکنولوژی
سارا محمد علیئی۴:۰ - ۱۳۹۵ چهارشنبه ۲۹ ارديبهشت

به گزارش نکت ساینس، در استارتاپ موسسه لکا رباتی برای تعامل با کودکان مبتلا به اختلالات اوتیسم و یا طیف های این اختلال معرفی شد این ربات به این کودکان در افزایش اعتماد به نفس، مهارت های عاطفی و شناختی کمک خواهد کرد.
اوتیسم نوعی اختلال رشدی (از نوع روابط اجتماعی) است که با رفتارهای ارتباطی، کلامی غیرطبیعی مشخص میشود. علائم این اختلال تا پیش از سه سالگی بروز میکند و علّت اصلی آن ناشناختهاست. این اختلال در پسران شایعتر از دختران است. وضعیت اقتصادی، اجتماعی، سبک زندگی و سطح تحصیلات والدین نقشی در بروز اوتیسم ندارد. این اختلال بر رشد طبیعی مغز در حیطه تعاملات اجتماعی و مهارتهای ارتباطی تأثیر میگذارد. کودکان و بزرگسالان مبتلا به اوتیسم، در ارتباطات کلامی و غیر کلامی، تعاملات اجتماعی و فعالیتهای مربوط به بازی، مشکل دارند. این اختلال، ارتباط با دیگران و دنیای خارج را برای آنان دشوار میسازد.

ادامه مطلب
تکنولوژی
سارا محمد علیئی۲:۰ - ۱۳۹۵ چهارشنبه ۲۹ ارديبهشت

وب سایت رسمی شرکت DAPRA گزارش داده است، این شرکت نسخه ی نمایشی ربات اولیه ای را برای انجام کارها به دستور پنتاگون تولید کرده است این ایمپلت در قسمت های مختلف نظیر اندام حرکتی جایگذاری و با دریافت پالس های متفاوت از مغز به عمل واداشته خواهد شد.
سیستم جایگزینی
بازوی مصنوعی می تواند تمام فرمان های صادره از مغز را، باکمی کندی انجام دهد پروتز با استفاده از عوامل انگیزشی اطلاعات حرکتی را به مغز انتقال و سبب حرکت دست خواهد شد.

ادامه مطلب
اپلیکیشن
الناز فرجی۲۳:۵۹ - ۱۳۹۵ سه شنبه ۲۸ ارديبهشت

ما راه خیلی خیلی طولانی را آمده ایم از زمانی گوگل در حال ارتقا دادن آدوب فلش پلیر خود برای بنای اینترنت بود.پایه و اساس اینترنت به صورت پیش فرض HTML5 را دارد که برای کروم از ابتکار بیشتری استفاده کرده است تا بتواند نسخه پشتیبان تهیه کند.مرورگر اینترنت در زمانی که در حالت انتخاب قرار بگیرد به صورت پیش فرض محتوای استاندارد HTML5 را میگیرد،

ادامه مطلب